Inni wybierają najlepszy samochód

Jak trudno jest wybrać najlepszy samochód roku wystarczy, że zajrzymy do wyszukiwarki Google i wpiszemy "2018 Best car of the year" - Otrzymamy dziesiątki, jeżeli nie setki rezultatów. Często listy te, zwłaszcza przygotowane przez magazyny motoryzacyjne są sporządzane pod naciskiem wielkich firm samochodowych, które przecież płacą reklamami za zawartość i pochlebne komentarze. Magazyny te próbując sobie radzić z tym problemem przygotowują te listy w dziesiątkach kategorii, często zupełnie bezsensownych tylko po to aby wszystkie ważniejsze firmy na tych listach się znalazły. Jest tylko kilka zestawień, które można uznać za niezależne i te zestawienia chciałem tutaj przedstawić:
Zacznijmy od zestawień przygotowywanych przez firmę JDPower, która od wielu lat prowadzi badania marketingowe sprawdzające opinie użytkowników nowych samochodów po 3 miesiącach użytkowania (tzw. "Initial Quality Study") - JDPower
Oto ocena poszczególnych marek samochodów niestety jeszcze na rok 2017. Ocena ta na rok 2018 zostanie tutaj umieszczona tak szybko jak tylko się pojawi. Zwracam uwagę na bardzo wysoką pozycję firmy Kia, której ciężka praca nad poprawą jakości zaczyna przynosić rezultaty. Wyraźnie też widać poprawę firm amerykańskich i wręcz katastrofalną obniżkę wielu firm japońskich w tym Lexusa!


JDPower Initial Quality Study - Year 2017

W tabeli poniżej podane są modele samochodów, które wg badań tej samej firmy JDPower po 3 miesiącach od daty zakupu nowego samochodu miały najmniej usterek technicznych.

Najlepsze modele samochodów w roczniku 2017 po 3 miesiącach używania wg "Initial Quality Study" by JDPower

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz