Kupujemy nowy samochód roku 2018

Więcej porad praktycznych znajdą Państwo w menu pod przyciskiem "NOWE SAMOCHODY" ale tutaj chciałem przedstawić trochę wniosków i tematów bardziej ogólnych...

 

Co powinieneś wiedzieć o zakupie nowego samochodu

 

Nie daj się zasugerować reklamom

Stwórz listę samochodów, aby przetestować jazdę w oparciu o badania, skupiając się na niezawodnych samochodach, z dużą satysfakcją ze strony właściciela, dobrymi wynikami testów zderzeniowych i dobrymi wynikami testów drogowych.

 

Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa mogą pomóc w uniknięciu wypadku lub zmniejszyć skutki wypadku. Są coraz powszechniej dostępne, choć nadal nie są standardem w wielu modelach i opcjach .

 

Nie, podziękuj za dodatki

Generalnie dealerzy czerpią większość zysków z finansowania i sprzedaży szerokiej gamy produktów dodatkowych, takich jak ochrona przed kradzieżą, ochrona pożyczki, przedpłacony serwis, plany wymiany opon i kluczy, grawerowanie numeru VIN i przedłużone gwarancje.

Daruj sobie specjalne wydarzenia

Często są one prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów przeszkolonych w zakresie technik, które zwiększają zysk dealera.

Przystępne finansowanie

Oprzyj się pokusie skupienia się wyłącznie na płatnościach miesięcznych i weź pod uwagę długofalowy wpływ takiej strategii finansowej, biorąc pod uwagę wysokość stopy procentowej kredytu, zapłaconych odsetek, możliwością wcześniejszego odsprzedania , a nawet amortyzację.

 

Opłaty, których należy unikać

Jeśli na drugiej nalepce na oknie zobaczysz dodatkowe opłaty za "kontrolę przed dostawą", "dostawę", "miejsce docelowe" lub "przygotowanie dealera", powinieneś odmówić ich zapłaty.

Wybór najlepszego samochodu muszę zacząć od przedstawienia i przypomnienia “Samochodów Roku Północnej Ameryki” (North American Car and Truck of the Year) - wyboru dokonanego w styczniu b.r. na Salonie Samochodowym w Detroit przez przeszło 60 dziennikarzy piszących o samochodach ze wszystkich ważniejszych środków masowego przekazu w Północnej Ameryce.

Chevrolet Bolt

1. Honda Accord. - Samochód roku.

Na pozostałych miejscach uplasowały się:

2. Kia Stinger

3. Toyota Camry

 

1. Lincoln Navigator - Truck roku.
Pozostałe miejsca:

2. Chevrolet Colorado ZR2

3. Ford Expedition

 

1. Volvo XC60 - Minivan/SUV roku
Pozostałe miejsca:
2. Alfa Romeo Stelvio
3. Honda Odyssey

Plebiscyt na najlepszy samochód świata w roku 2018 - World Car of the Year

Audi Q5

Volkswagen Tiguan

Podobnie zorganizowany jest również wybór najlepszego samochodu świata. Samochód wybierany jest spośród samochodów produkowanych w Północnej Ameryce, Europie i Azji. Wybierane tu samochody niekoniecznie muszą być sprzedawane we wszystkich krajach tego regionu. Samochody wybierane są przez znanych dziennikarzy pracujących w środkach masowego przekazu i zajmujących się motoryzacją.

W czasie odbywających się w Genewie Międzynarodowych Targów Samochodowych dziennikarze z całego świata wybrali finalistów - samochody spośród których na Salonie Samochodowym w Nowym Yorku zostanie wybrany najlepszy samochód świata. Oto finaliści na rok 2017:Audi Q5, Jaguar F-Pace, Volkswagen Tiguan.
Za samochód roku uznano 2018 Volvo XC60.
Oto pozostali zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
Audi A8 - 2018 World Luxury Car of the Year

Range Lover Velar - 2018 World Car Design of the Year
BMW M5 - 2018 World Performance Car of the Year
Nissan Leaf - 2018 World Green Car
Volkswagen Polo jako World Urban Car of the Year.

Narzędzia do wybrania najlepszego (dla siebie!) samochodu na rok 2017...
Oczywiście nie jestem w stanie wskazać, który samochód jest najlepszy. Nikt nie jest w stanie tego wskazać! Samochód wybiera się pod wieloma względami takimi jak cena, wygląd,wygoda, wielkość, niezawodność, deprecjacja itp. Każdy ma inne podejście do tych spraw więc ja tylko mogę starać się podać materiały, które mogą nam pomóc w wyborze. Oto strony, które załączyłem:

Honda Accord

Lincoln Navigator

Volvo XC60

2018 World Car of the Year - Volvo XC60

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz