15 zimowych haków samochodowych

 1. UŻYJ KREMU DO GOLENIA ABY ZAPOBIEC OSIADANIU MGŁY NA SZYBACH Posmaruj wnętrze szyb samochodowych cienką warstwą kremu do golenia, który zawiera te same składniki aktywne co tzw. "defoggers" czyli odmrażacze, a następnie wytrzyj je do czysta. Okna przestaną zachodzić mgłą!

 2. OWIŃ LUSTERKA BOCZNE PLASTIKOWĄ TOREBKĄ Jeżeli nie posiadasz garażu, nigdy nie będziesz w stanie utrzymać całego samochodu bez śniegu i lodu, ale boczne lusterka są łatwe: wystarczy owinąć je plastikowymi, jednogalonowymi plastikowymi torebkami i zabezpiecz gumkami. Kiedy będziesz gotów do jazdy, zsuń torebki i podziwiaj swoje idealnie czyste lusterka.

 3. UŻYJ PŁYNU DO ODKAŻANIA RĄK (HAND SANITIZER) ABY ODMROZIĆ ZAMEK Gdy temperatura będzie wystarczająco niska to zamki samochodowe mogą zamarznąć - a twoje klucze mogą utknąć w zamku. Możesz zapobiec tej raczej denerwującej sytuacji, pokrywając klucze odrobiną środka odkażającego do rąk. Alkohol w odkażaczu szybko stopi lód w zamkach. Możesz również spryskać zamki WD-40, co zapobiegnie gromadzeniu się lodu w środku.

 4. NAŁÓŻ STARE SKARPETKI NA PIÓRKA WYCIERACZEK PRZEDNIEJ SZYBY Dobrym pomysłem jest podniesienie piór wycieraczek przed burzą śnieżną, aby nie przykleiły się do przedniej szyby. Po podniesieniu możesz pójść o krok dalej: nasuń starą skarpetę nad każde piórko, aby zapobiec gromadzeniu się lodu. Po użyciu nie wyrzucaj, jeszcze mogą się przydać!

 5. UŻYJ JEDNOCENTÓWKI ABY SPRAWDZIĆ OPONY Jeśli chodzi o jazdę po śniegu i lodzie bez ślizgania się, to zwykle zależne to jest od stanu bieżników opon, które zapewniają przyczepność samochodu na śliskich nawierzchniach. Jeśli nie masz pewności, czy bieżnik opony jest gotowy na zimę, sięgnij do słoikana jednocentówki i wyjmij czystą monetę. Przytrzymaj ją palcami i wsuń w jeden z rowków opony, kierując do siebie głowę prezydenta. Jeśli czubek głowy Lincolna zniknie, twoje opony będą w porządku na zimę. Ale jeśli bieżniki sięgną tylko czubka głowy, czas kupić nowe opony....

 6. NACIĄGNIJ SKARPETKĘ NA BUTY W CELU OSIĄGNIĘCIA WIĘKSZEJ TRAKCJI Utknąłeś na śniegu w butach, które nie zapewniają wystarczającej przyczepności do mocnego pchnięcia? Wyjmij skarpetki, których użyłeś na piórach wycieraczek, ze schowka i naciągnij je na buty. Dadzą ci większą przyczepność podczas pchania.

 7. UŻYJ SPREJU DO GOTOWANIA DO USZCZELEK NA DRZWIACH SAMOCHODOWYCH Gdy temperatura spada, drzwi mają tendencję do przymarzania. Unikaj odrywania w zimne dni drzwi od nadwozia samochodu. Pokryj zewnętrzne gumowe krawędzie drzwi sprejem i wytrzyj je do czysta. Spray do gotowania działa jak smar, utrudniając tworzenie się lodu.

 8. UŻYJ STAREJ KARTY KREDYTOWEJ JAKO ZDRAPYWACZA DO LODU NA SZYBACH Inwestowanie w wysokiej jakości skrobaczkę do lodu zawsze jest dobrym pomysłem - szybciej i łatwiej usunie lód i śnieg z przedniej szyby niż tanie. Ale w mgnieniu oka niektóre zwykłe przedmioty mogą służyć jako zamienniki: stara karta kredytowa lub podarunkowa lub plastikowa szpachelka (nie używaj metalowej szpachelki - spowoduje to uszkodzenie przedniej szyby).

 9. ZAPOBIEGANIE ZAMRAŻANIA SZYB SAMOCHODU ŻWIRKIEM DLA KOTÓW Jeśli chcesz zmniejszyć parowanie wnętrza i lusterek, włóż wyjątkowo chłonne żwirki dla kotów (najlepiej działa krzemionka) w kilka skarpetkach i umieść je w samochodzie. Pochłoną wilgoć, która tworzy mgłę osiadającą na szybach.

 10. PRZED OPUSZCZENIEM SAMOCHODU PRZEWIETRZ GO Otwórz wszystkie okna na kilkanaście sekund aby wywietrzyć samochód przed zostawieniem go na dłużej

 11. SZYBKA NAPRAWA REFLEKTORÓW Jasne, działające reflektory są szczególnie ważne w ciemnych i śnieżnych miesiącach zimowych. Jeśli szklane osłony reflektorów przydałoby się wyczyścić, po prostu użyj pasty do zębów. poczekaj minutę lub dwie, a następnie spłucz pastę do zębów ciepłą wodą. To mycie pastą do zębów pomoże usunąć film z reflektorów, aby świeciły jaśniej. Jest to szybki i łatwy sposób naprawy, który jest znacznie tańszy niż zakup specjalnego produktu do czyszczenia reflektorów!

 12. PARKUJ SAMOCHÓD FRONTEM NA WSCHÓD Słońce rano odmrozi szybę!

 13. ZRÓB WŁASNY PŁYN DO MYCIA. Zimą płyn do spryskiwaczy szyb zużywa się bardzo szybko. Po co wydawać pieniądze, skoro można zrobić własny przy pomocy artykułów gospodarstwa domowego? Oto jak: Napełnij dużą butelkę lub dzbanek galonem wody. Wymieszaj jedną łyżkę mydła do naczyń, pół szklanki octu i kilka kropel niebieskiego barwnika spożywczego z wodą. Aby zapobiec zamarzaniu mieszaniny, dodaj jedną filiżankę alkoholu izopropylowego. Trzymaj ten płyn na zewnątrz, aby sprawdzić, czy zamarznie, czy nie, zanim dodasz go do spryskiwaczy samochodu. Jeśli płyn jest zamrożony lub ma granulki, po prostu dodaj więcej alkoholu.

 14. UPEWNIJ SIĘ W CZASIE JAZDY, ŻE MASZ WŁĄCZONĄ KLIMATYZACJĘ Włączona klimatyzacja w czasie jazdy pomaga wysuszyć powietrze. Jeżeli masz przycisk do recyrkulacji powietrza, upewnij się, że jest wyłączony, czyli pobierasz powietrze z zewnątrz.

 15. NIE ZOSTAWIAJ OTWARTYCH BUTELEK Z WODĄ W SAMOCHODZIE Choć kuszącym może być pozostawienie w pojeździe butelki aby mieć zimny napój rano, powoduje on jedynie szron wewnątrz okien.

46 wyświetlenia
 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz