2018 Jeep Wrangler na europejskich testach zderzeniowych NCAP


Normy bezpieczeństwa dla samochodów są obecnie niezwykle wysokie, a Europejski Program Oceny Nowego Samochodu właśnie opublikował wyniki dla 2018 Jeepa Wranglera.

Nie martw się, nie uzyskał zerowej liczby gwiazdek, jak zrobił to Fiat Punto w 2017 r., czy Fiat Panda 2018, ale pozostaje w tyle za wieloma innymi nowoczesnymi samochodami w kilku kluczowych obszarach bezpieczeństwa. Po ocenie bezpieczeństwa podczas testów zderzeniowych dla osób dorosłych i dzieci, bezpieczeństwa dla najbardziej wrażliwych użytkowników dróg i najnowszych systemów wspomagania bezpieczeństwa, Euro NCAP dało Wranglerowi jedną z pięciu gwiazdek. Największy problem Wranglera? - słaba ochrona pieszych i brak wspomagających kierowcę nowoczesnych urządzeń poprawiających bezpieczeństwo w porównaniu do innych nowych samochodów.

Ochrona głowy uderzonego pieszego była "przeważnie słaba lub nieodpowiednia" - zakończyła agencja. Wyniki ochrony miednicy były mieszane - nigdy nie było to dobre - chociaż zderzaki zapewniają dobrą ochronę nóg.

Podczas gdy Wrangler ma standardowe alarmy zapięcia pasów oraz system oszczegający przed zbytnią prędkością, nie ma innych urządzeń bezpieczeństwa powszechnie stosowanych w samochodach konkurencji, takich jak utrzymywanie pasa ruchu i wspomaganie hamowania awaryjnego.

W testach zderzeniowych dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, test przesunięcia czołowego oceniono jako dobry lub odpowiedni dla wszystkich krytycznych obszarów ciała, z wyjątkiem szyjki 10-letniego dziecka. Głowa manekina zetknęła się z wnętrzem podczas testu bariery bocznej, prowadząc Wranglera do uzyskania tam marginalnego poziomu ochrony. Jednak ogólna ochrona wszędzie była dobra. Euro NCAP pochwalił czytelną, skierowaną do kierowcy informację o stanie systemu poduszek powietrznych Wranglera.

W teście przesunięcia czołowego dla dorosłych pasażerów agencja odkryła, że ​​połączenie między słupkiem A i pilarem zostało uszkodzone w sposób sugerujący, że nie byłby w stanie poradzić sobie z większymi obciążeniami. Odkształcenie "pokazało, że konstrukcja osiągnęła granicę swojej integralności". Ponadto deska rozdzielcza była uważana za ryzykowna dla ludzi różnych wymiarów i siedzących w różnych pozycjach. "Odczyty manekinów wraz z karą za niestabilną karoserię" - głosi raport - "spowodowały, że osłona skrzyni kierowcy została oceniona jako słaba. W teście sztywnej pełnej szerokości, manekinowe odczyty kompresji klatki piersiowej wykazały marginalną ochronę klatki piersiowej kierowcy. W przypadku pasażera siedzącego z tyłu, odczyty manekinów wykazały słabą ochronę szyi i, w połączeniu z dużymi obciążeniami pasów barkowych, słabą ochronę klatki piersiowej".

W teście na barierę boczną uzyskano maksymalną liczbę punktów. Testy zderzeniowe, notatki do agencji, obejmują test zderzeniowy czołowy, test zderzenia czołowego z przesunięciem (w którym 40 procent szerokości samochodu uderza w odkształcalną barierę), test na drążek (samochód jest popychany bokiem do sztywnego drążka) i test zderzenia bocznego.

A oto video z tego testu....
22 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz