2019 JEEP WRANGLER - AKCJA RECALL

Producent Jeepa - FCA (Fiat Chrysler Automobiles) przygotowuje się do akcji serwisowej (recall) - wycofania około 18 000 Jeepów Wranglerów ze względu na wadliwy spaw w ramie popularnego SUV-a, który może spowodować nagły wypadek.

Producent rozpocznie akcję przed końcem roku, zgodnie z zawiadomieniem wysłanym do dealera w piątek oraz informacją na forum właścicieli Wranglera, które zostało potwierdzone przez firmę. Niektóre pojazdy mają wadliwy spaw na przedniej prowadnicy, która utrzymuje w prawidłowej odległości półośki. Prowadnica ta może oderwać się od ramy i uniemożliwić poprawne kierowanie pojazdem, "co może spowodować awarię pojazdu bez uprzedniego ostrzeżenia", zgodnie z zawiadomieniem.

Fiat Chrysler nie jest świadomym żadnych wypadków ani urazów związanych z tą wadą, która istnieje w około 4 procentach pojazdów, powiedział rzecznik prasowy.

Wrangler to drugi najlepiej sprzedający się Fiat Chrysler w USA i ikona marki Jeep, która według szacunków analityków generuje ponad 70 procent zysków. Możliwości modelu off-road i charakterystyczna, kwadratowa stylistyka sprawiły, że ma setki tysięcy lojalnych klientów, a wersja pickup jest planowana na 2019 rok. Niektóre z wadliwych pojazdów nie zostały jeszcze sprzedane, więc firma nakazała dealerom wstrzymanie sprzedaży tych Wranglerów, dopóki pojazdy nie zostaną poddane kontroli i naprawie, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Andrzej Babinicz


5 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz