2020 FORD EXPLORER JUŻ JEST!

#Ford Motor Co. stara się poszerzyć atrakcyjność najlepiej sprzedającego się pojazdu typu SUV w całym kraju. Producent twierdzi, że kupujący Explorera prosili o więcej przestrzeni wewnętrznej, poprawienia możliwości holowania i ogólnych osiągów.

Szósta generacja Explorera, pokazana w środę przed Salonem Samochodowym w Detroit, spełni te życzenia klientów, stwierdził Ford. Samochód 2020, który pokaże się w sprzedaży w lecie tego roku, został przeprojektowany na nowej platformie z napędem samonośnym nadwoziem o napędzie na tylne koła, które dodaje mu sportowej stylistyki i co inżynierowie Forda określają jako lepsze prowadzenie.

Siedmiomiejscowy crossover może holować do 5600 funtów - o 600 więcej niż w starej wersji - i ma najlepszy w swojej klasie miejsca w drugim i trzecim rzędzie, twierdzi Ford. "Zbudowaliśmy go w taki sposób, w jaki ludzie korzystają z samochodu", powiedział Bill Gubing, główny inżynier programu #Explorer, na odprawie przed środową premierą "Nawet najmniejsze funkcje są projektowane z perspektywy klienta". Eksplorer 2020 będzie droższy od aktualnej wersji, ale Ford twierdzi, że klienci są gotowi zapłacić wyższe ceny za więcej opcji i możliwości.

Cena zaczyna się od 33 860 USD, w tym koszty wysyłki, czyli o 400 USD więcej niż w przypadku Eksplorera 2019, ale model podstawowy obejmuje więcej niż kilkanaście nowych standardowych opcji, w tym Power gate, pakiet wspomagający kierowcę - Ford Co-Pilot360 i łączność Wi-Fi. Bazowy silnik, 2,3-litrowy #EcoBoost liniowa czwórka, ma osiągnąć 300 KM i 310 funtów momentu obrotowego. Silnik ten połączony jest z 10-biegową skrzynią biegów.

Kupujący może dodać 3,0-litrowy turbodoładowany silnik V-6 zamawiając wersję "Platinum". Ten silnik o mocy 365 KM ma osiągnąć moment obrotowy 380 funtów.

Dostępnym też jest inteligentny napęd na cztery koła. Ford planuje również zaoferować hybrydowy Explorer i wysokowydajną wersję ST, która zastępuje sportową tapicerkę. Ford nie opublikował jeszcze szczegółów na temat tych wariantów. "To nasza najszersza w historii propozycja", powiedział Craig Patterson, menedżer ds. Marketingu Forda w Explorer. "Rozwijamy rolę SUV-a".

Explorer, który po raz pierwszy został sprzedany jako model 1999 miał cenę początkową mniej niż 18 000 USD, był jednym z najbardziej udanych modeli Forda. W zeszłym roku tylko pickupy z serii F i crossovery Escape wyprzedziły go w sprzedaży w USA.

Ford sprzedał 7,7 miliona Explorerów w USA od momentu jego uruchomienia, czyli większości więcej niż jakikolwiek inny SUV.

Teraz Ford chce zarobić na szybko rosnącej grupie demograficznej: 20- i 30-latków, którzy wychodzą za mąż, mają dzieci i szukają większych pojazdów. Wnętrze modelu 2020 jest cichsze i ma więcej miejsca na głowę i biodra. Siedzenia drugiego i trzeciego rzędu składają się płasko i mogą pomieścić sklejkę o wymiarach 4 na 8 stóp, która nie zmieściłaby się do wersji poprzedniej. Ford twierdzi, że nowy Explorer zyskuje 6,1 metra sześciennego przestrzeni ładunkowej za przednimi siedzeniami, odwracalną podłogę, która jest łatwa do czyszczenia po wyciągnięciu dzieci z błota czy piachu i dodatkiem, którą inżynierowie nazwali "łapaczem jabłek" - wargą na końcu podłogi w bagażniku służącą do zatrzymywania butelek z winem lub słoików z sosem spaghetti od wytoczenia się z tyłu, gdy otwieramy tylną klapę.61 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz