2020 North American Car, Utility and Truck of the Year Award - samochód, SUV i truck roku!


W tym roku łatwo było przewidzieć, które samochody zdobędą najbardziej prestiżowe tytuły samochodu roku! Łatwo było przewidzieć bo samochody te spotkały się z bardzo gorącym przyjęciem wśród fachowców i miłośników motoryzacji.

Tegoroczni zwycięzcy zostali wybrani przez jury złożone z 50 amerykańskich i kanadyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych z grupy trzech finalistów w każdej kategorii. Samochód musiał zostać przeprojektowany lub znacząco zmieniony w 2019 roku, aby kwalifikować się do otrzymania nagrody. Chevrolet Corvette pokonał Toyotę Supra, stworzoną we współpracy z BMW, oraz Hyundai'a Sonatę w kategorii samochód osobowy.

Samochód sportowy nie zdobył tytułu od 2014 roku dzięki Chevrolet Corvette Stingray. Corvette już raz zdobyła taką nagrodę w 1998 roku. Przeprojektowana Corvette, po raz pierwszy od debiutu samochodu w 1953 roku, ma tzw. "mid-engine", czyli silnik umieszczony za plecami kierowcy.W ten sposób General Motors odebrał w poniedziałek kolejną nagrodę za przeprojektowaną Corvette, co jeszcze bardziej potwierdziło jej renomę. Corvette Stingray, jest całkowicie przeprojektowanym samochodem sportowym z firmy General Motors. Bardzo istotnym punktem przy sprzedaży jest jego rewelacyjnie niska cena - $58,900.

Tutuł "Truck of the Year" zdobył 2020 Jeep Gladiator


Jeep Gladiator z FCA wygrał nagrodę dla samochodów ciężarowych przedd Fordem Rangerem i Ramem Heavy Duty w bitwie między dwoma producentami samochodów z Detroit. Jeep Gladiator to w praktyce Jeep Wrangler po dodaniu skrzyni ładunkowej. Jest to pierwszy raz, gdy Jeep zdobył tytuł samochodu roku czasu Jeepa Grand Cherokee w 1999 roku.

Tytuł SUV roku po raz pierwszy w historii został wręczony samochodowi z firmy Kia - 2020 Kia Telluride.

Kia Telluride jako SUV roku pokonał Hyundaia Palisade i Lincolna Aviatora. Kia była finalistką w kategorii samochodów osobowych z Kią Stinger w 2018 roku.

Kia Telluride to samochód, który został zaprojektowany i zmontowany w USA.


Zwycięzcy nagrody "North Car, Utility and Truck of the Year" zostali ogłoszeni w poniedziałek w Detroit. Zwykle nagroda ta była ogłaszana w trakcie wystawy samochodowej w Detroit w styczniu, ale od tego roku wystawa została przeniesiona na czerwiec.

20 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz