A Elon Musk znów tweetuje...


Elon Musk, znajdujący się już w kłopotach za korzystanie z Twittera, opublikował kolejną prognozę produkcji Tesli Inc., przypominającą tę, która trafiła do sędziego federalnego na początku tego miesiąca. Musk napisał w niedzielę, że Tesla wyprodukuje ponad 500 000 samochodów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Podobny tweet wysłany prawie dwa miesiące temu, w którym Musk powiedział, że firma zbuduje pół miliona pojazdów w 2019 r., Skłonił amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd do twierdzenia, że ​​złamał porozumienie osiągnięte z SEC w zeszłym roku. Najnowsza prognoza, wydana jako pozornie nieszkodliwa w dyskusji na temat przyszłej wartości pojazdów Tesli, pojawiła się jednak, gdy prawnicy Muska negocjują z SEC porozumienie, które nakłada kontrolę na tweety miliardera. Amerykański sędzia nakazał obu stronom do 18 kwietnia spotkanie na co najmniej godzinę i rozwiązanie ich różnic. Elonowi grozi orzeczenie o obrazie sądu.

Legalna kłótnia o 47-letniego Muska rozprasza uwagę na rekordowy spadek dostaw Tesli w pierwszym kwartale b.r. Obawy o popyt na pojazdy Tesli nasiliły się w zeszłym tygodniu po tym, jak Nikkei poinformowało, że firma i jej partner Panasonic Corp. zamroziły plany zwiększenia mocy produkcyjnych w fabryce akumulatorów, którą dzielą w Nevadzie. Elon Musk w sobotę zakwestionował doniesienia, że ​​Panasonic zwiększył roczną moc produkcyjną ogniw akumulatorowych w zakładzie do 35 gigawatogodzin, mówiąc, że linie firmy miały tylko wydajność 24 gigawatogodzin i to ogranicza wydajność sedana modelu 3 Tesli.


Zarówno tweety produkcyjne Panasonic, jak i następne tweety o produkcji w ciągu 12 miesięcy są godne uwagi w świetle sytuacji, która powstała w wyniku tweetowania Muska w sierpniu ubiegłego roku o zamiarze sprywatyzowania Tesli.

SEC oskarżyła dyrektora generalnego o oszustwa w sprawie papierów wartościowych i Musk przegrał. Zgodził się zapłacić 20 milionów dolarów, ustąpić ze stanowiska przewodniczącego i ubiegać się o wstępne zatwierdzenie przez wewnętrznego prawnika przed wysyłaniem informacji na tematy produkcyjne Zespół prawny Muska twierdził, że zachował swobodę decydowania o tym, czy wysyła istotne informacje, czy też nie, a jego stanowisko z 19 lutego dotyczące produkcji Tesli w 2019 r. było zgodne z komentarzami, które przedstawił kilka tygodni wcześniej.

Podczas przesłuchania 4 kwietnia, na którym pojawił się Musk, sędzia okręgowy Alison Nathan zakwestionowała specyfikę ugody prezesa z SEC i powiedział obu stronom, aby poprawili język porozumienia. - Weź głęboki oddech, załóż spodnie z rozsądkiem i rozwiąż to - powiedziała Nathan. Następnego dnia napisała w orzeczeniu, że jeśli Musk zostanie uznany winnym, sąd zezwoli na dalsze sankcje. SEC oświadczyła na rozprawie, że środki zaradcze, których się domaga, obejmują serię rosnących grzywien za przyszłe naruszenia oraz comiesięczne sprawozdania dotyczące komunikacji Elona Muska.

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz