Agencja NHTSA nakazuje firmom Hyundai i Kia przeprowadzenie 3 Akcji Serwisowych (3 Recalls)

Aktualizacja: 1 mar 2019

Akcja Nr 1 Dotyczy:

2012 do 2016 Kia Soul z silnikiem 1.6 litra

Problem:

Korbowód, na skutek awarii konwertora może przebić blok silnika i spowodować wyciek oleju, który z kolei może spowodować pożar. Zawiadomienia będą wysyłane od 12 kwietnia b.r.


Akcja Nr 2 Dotyczy:

2011 do 2013 Hyundai Tucson, 2011 do 2012 Kia Sportage

Problem:

Wyciek z nieszczelnej miski olejowej, który może spowodować pożar silnika. Zawiadomienia do właścicieli Hyundaia będą wysyłane od 29 marca b.r. a do właścicieli Kia od 10 kwietnie b.r.

Akcja Nr 3 Dotyczy:

2015 do 2018 Kia Sedona wyposażona w manualnie sterowany przedni fotel pasażera.

Problem:

Z biegiem czasu może ulec uszkodzeniu wiązka przewodów pod fotelem pasażera, co może spowodować wyłączenie systemu detekcji pasażera. W konsekwencji, w razie kolizji, możliwość wybuchu poduszki powietrznej nawet w momencie obecności dziecka na fotelu, co może spowodować dodatkowe obrażenia.

Hyundai i Kia dodały ponad pół miliona pojazdów do 3.5 roku ciągów amerykańskich akcji recall związanych z awariami i pożarami silników. Trzy akcje ogłoszone w czwartek przez NHTSA dodają nowe problemy i samochody do listy koreańskich producentów samochodów, na której są już setki skarg na pożary z całego kraju.

Obecnie firmy Hyundai i Kia przeprowadzają akcje serwisowe (recall) wśród prawie 2,4 miliona pojazdów. Akcje te badane są przez National Highway Traffic Safety Administration pod kątem potencjalnie zbyt opieszałego naprawiania uszkodzonych pojazdów.

Ponadto firmy te przeprowadzają "kampanię poprawy produktu" obejmującą kolejne 3,7 miliona pojazdów w celu zainstalowania oprogramowania, które ostrzega kierowców o możliwych awariach silnika i włącza w samochodzie awaryjny tryb "limp", który zmniejsza prędkość i ogranicza przerzucanie biegów jeśli wykryty zostanie jakiś problem.

Największa z tych trzech akcji opublikowanych w czwartek na stronie internetowej National Highway Traffic Safety Administration obejmuje prawie 379,000 małych SUV Kia Soul od 2012 do 2016 r. Z silnikami o pojemności 1,6 litra. Dokumenty pokazują, że wysokie temperatury spalin mogą uszkodzić katalizatory, które kontrolują zanieczyszczenie. Może to spowodować nieprawidłowe spalanie i uszkodzenie tłoków i korbowodów. Uszkodzony korbowód może przebić blok silnika i spowodować wycieki oleju, które mogą spowodować pożar.

Ponadto, Hyundai i Kia odwołują 152 000 SUV-ów Tuscon od 2011 do 2013 r. i SUV-y Sportage od 2011 r. I 2012 r. W celu naprawienia wycieku z miski olejowej silnika, który również może spowodować pożar.

Dokumenty pokazują, że Kia prowadziła dochodzenie w sprawie pożarów w Kia Soul po tym, jak non-profit Center for Auto Safety zwróciło się do rządu z prośbą o zainteresowanie się tymi pożarami w zeszłym roku.

W listopadzie producent znalazł problem w katalizatorach. Wszystkie Kia Soul z silnikami o pojemności 1,6 litra wykonane od 8 lipca 2011 r. do 11 sierpnia 2016 r. będą objęte tą akcją. Dealerzy wymienią komputer na nowy, który lepiej będzie zapobiegać przegrzewaniu się katalizatora. W razie konieczności wymieniony zostanie także katalizator i silnik.

Jeśli chodzi o Tuscony i Sportage wciąż trwają prace nad rozwiązaniem problemu wycieku z miski olejowej. Właściciele Hyundaia zostaną powiadomieni od 29 marca, a właściciele Kia otrzymają listy od 10 kwietnia.

Mając numer seryjny VIN można sprawdzić, czy samochód podlega tej akcji klikając na odpowiedni link poniżej:

Więcej informacji ze strony NHTSA tutaj.

Więcej informacji ze strony Hyundai tutaj.

Więcej informacji ze strony Kia tutaj.


46 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz