Akcja serwisowa - Recall, Dodge'a Dart!

Dotyczy:

2013- 2016 Dodge Dart z automatyczną skrzynią biegów.

Problem:

Samochód może sam zacząć się toczyć ponieważ kabel dźwigni zmiany biegów może się poluzować i samochód może sam zacząć się toczyć.

Fiat Chrysler Automobiles poinformował w piątek, że przeprowadza akcję recall w ponad 320 000 samochodów kompaktowych Dodge Dart w Ameryce Północnej. Powodem jest wadliwa część, która mogłaby pozwolić na odłączenie się kabla zmiany biegów od skrzyni biegów. FCA poinformowała, że ​​akcja ta obejmuje modele samochodów z automatyczną skrzynią biegów od roku 2013 do 2016 i że wada może uniemożliwić kierowcom przełączenie skrzyni na park. Firma poinformowała, że ​​nie jest świadoma żadnych awarii lub obrażeń związanych z tą kwestią, ale ma kilka tysięcy raportów dotyczących powiązanych z tym napraw pojazdów.

Firma twierdzi, że tuleja kabla może ulec zdeformowaniu po długotrwałym narażeniu na wysokie ciepło i wilgotność otoczenia. Firma twierdzi, że właściciele powinni upewnić się, że wyłączają pojazd i włączają hamulec postojowy. Fiat Chrysler zastąpi tuleję zmiany biegów po stronie przekładni, podała firma. Firma nie wskazała, kiedy będą gotowe części.

Akcją tą objęte jest około 298 000 pojazdów w USA, 20 117 w Kanadzie, 3 400 w Meksyku i około 900 poza Ameryką Północną. Fiat Chrysler zakończył produkcję Dart w 2016 roku.19 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz