Akcja Serwisowa (Recall) Ford Focus


Dotyczy 2012 do 2018 Ford Focus z silnikami 2.0 liter GDI i GTDI


Ford Motor Co. zapowiedział w czwartek, że przeprowadzi akcję serwisową (recall) 1,5 miliona samochodów w Ameryce Północnej, aby wymienić wadliwą część, która może doprowadzić do zgaśnięcia silnika. Ford twierdzi, że zawór ssący w układzie paliwowym może zablokować się w pozycji otwartej, powodując zbyt duże podciśnienie, a komputer sterujący silnikiem może nie wykryć problemu. Nadmierna podciśnienie może spowodować deformację zbiornika benzyny, a także inne problemy. Akcja została podjęta po tym, jak rządowa administracja bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA przedstawiła Fordowi skargi właścicieli.

Około 1,3 miliona pojazdów objętych tą akcją znajduje się w USA. Dealerzy przeprogramują komputer za pomocą nowego oprogramowania wykrywającego zablokowany zawór, który w większości przypadków rozwiąże problem. Sprawdzą również zawór, pojemnik z węglem aktywowanym i zbiornik benzyny i w razie potrzeby je wymienią.

Ford twierdzi, że akcja rozpocznie się 10 grudnia a właściciele do tego czasu powinni utrzymywać zbiornik benzyny wypełniony co najmniej w połowie, dopóki nie zostaną dokonane naprawy.Źródło: Ford Motor Co.

21 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz