Akcja serwisowa (recall) FordaDotyczy:

2013-2018 Ford Flex, Ford Taurus Police Interceptor, Ford Taurus SHO i Lincoln MKT


Problem:

W samochodach, które były często używane na wyboistej, nierównej drodze może pęknąć tylny przegub drążka kontroli zbieżności.

Ford Motor Co. przeprowadza akcję serwisową w ponad 200 000 pojazdach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku z powodu problemu, który może spowodować uszkodzenie tylnego przegubu drążka kontrolującego zbieżność kół tylnych podczas jazdy i może zwiększyć ryzyko wypadku.

Akcja ta dotyczy pojazdów Ford Flex, Ford Taurus Police Interceptor 2013-18, Ford Taurus SHO i Lincoln MKT. Dotyczy to 211,177 pojazdów w Stanach Zjednoczonych i na terytoriach federalnych, 15 281 w Kanadzie i około 1400 w Meksyku.

Na całym świecie Ford zapowiedział, że akcja ta obejmuje około 230 pojazdów w Europie, cztery w Azji i Pacyfiku, jeden w Ameryce Południowej i prawie 14 000 na nowych rynkach.

Producent zapowiedział, że złożył zawiadomienie do NHTSA. „Problem ten występuje w pojazdach, które są narażone na częste pełne skoki elementów tylnego zawieszenia (podskakiwanie i odbicie), mogą doświadczyć pęknięcia łącznika tylnego zawieszenia”, oświadczył Ford w środę. Może to spowodować „nietypowe prowadzenie pojazdu lub trudności z kontrolowaniem pojazdu”.

Aby rozwiązać problem, dealerzy zastąpią lewe i prawe tylne wahacze przednich nowymi, kutymi łącznikami. Brentley powiedział, że właściciele zostaną powiadomieni 2 marca.

Więcej informacji kliknij na odpowiedni link:

Zawiadomienie Forda

Informacja NHTSA

28 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz