Akcja serwisowa (Recall) Hondy Ridgeland

Dotyczy:

2017 do 2019 Honda Ridgeline

Problem:

Możliwość pęknięcia kołnierza pompy paliwa na skutek obecności kwasu (głównie z detergentów dostających się tam w czasie mycia samochodu szamponem z detergentami)

Ta akcja serwisowa jest trochę niezwykła, jako, że jest głównie skierowana w stronę tych, którzy dbają o czystość swojego samochodu. Utrzymanie samochodu w czystości to zazwyczaj dobra rzecz, ale jak się okazuje nie w przypadku niektórych pickupów Honda Ridgeline.

Honda podlega postanowiła przeprowadzić akcję serwisową w celu naprawienia pompy paliwowej, której kołnierz może pęknąć pod wpływem niektórych detergentów do mycia samochodu. Akcja ta, zatwierdzone przez NHTSA obejmuje 106.683 Hond Ridgeline's z lat modelowych 2017-2019. Honda odkryła, że ​​kwasy występujące w popularnych produktach do pielęgnacji samochodów, takich jak szampony do mycia samochodów i inne detergenty, mają niepożądaną reakcję z pompą paliwową. Narażenie na działanie tych kwasów może spowodować pęknięcie kołnierza pompy paliwa. Jeśli pompa pęknie, zwiększa się ryzyko wycieku paliwa, co prowadzi do zwiększonego ryzyka pożaru.

Honda zleciła dealerom sprawdzenie pomp paliwowych pod kątem pęknięć lub innych oznak zużycia. Jeśli nie ma śladów uszkodzeń, dealerzy zainstalują osłonę, aby chronić pompę przed przyszłymi uszkodzeniami. Jeśli technik wykryje uszkodzenie pompy paliwowej, część ta zostanie wymieniona, a następnie wyposażona w zestaw ochronny. Honda powiedziała, że ​​spodziewa się, że niewielka liczba Hond Ridgeline będzie potrzebować nowych pomp paliwowych i że większość właścicieli będzie musiała tylko mieć zainstalowaną osłonę. Wszystkie prace będą wykonywane oczywiście bezpłatnie. Honda zapowiedziała, że ​​spodziewa się powiadomić właścicieli pocztą o o tej akcji najpóźniej do końca marca. Mając numer seryjny VIN można sprawdzić, czy samochód podlega tej akcji klikając na odpowiedni link poniżej:

Więcej informacji ze strony NHTSA tutaj. Więcej informacji ze strony Hondy tutaj.
43 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz