Akcja serwisowa (recall) Mercedesa E-Class Wagon


Dotyczy: 2017 - 2018 Mercedes E-400 Wagons,

2019 Mercedes E-450,

2018 - 2019 Mercedes AMG E63S Problem: Tylny spojler może się odłączyć przy większej prędkości

Mało uważnie zmontowane spojlery w tylnej klapie bagażnika są przedmiotem akcji serwisowej Mercedesa.

Akcją tą jest objętych dokładnie 4765 Wagonów Klasy E ze spojlerami w tylne klapie bagażnika, które potencjalnie mogą odpaść przy dużej prędkości. Dotyczy to w szczególności modeli E400 z lat 2017-2018, modeli E450 2019 i wagonów Mercedes-AMG E63 S z lat modelowych 2018 i 2019.

Wg raportu o akcji recall NHTSA: „Przy wyższych prędkościach spojler może całkowicie odłączyć się od pojazdu, zwiększając ryzyko wypadku lub obrażeń u innych użytkowników drogi”. Problem był najwyraźniej spowodowany „odchyleniem w procesie produkcyjnym”, które spowodowało, że spojlery nie zostały prawidłowo zamontowane. Z prawie 4800 wycofanych wagonów Mercedes spodziewa się, że około pięć procent będzie wadliwych.

Pierwszy wadliwy spojler pojawił się pod koniec ubiegłego roku. Doprowadziło to do wewnętrznego dochodzenia, które ujawniło, że dany spojler został nieprawidłowo zainstalowany przez pracownika fabryki „tymczasowo przypisanego do stanowiska”, co doprowadziło następnie do wycofania 16 samochodów. Następnie firma dodała kolejnego pracownika do stacji montażowej spojlera, ale jeszcze tego lata otrzymywała przypadki ich odpadania.

Dalsze dochodzenie wykazało, że kwestia „wykraczała poza zakres” pierwszej akcji wycofania z rynku 16 samochodów i że „problem związany z produkcją nie ograniczał się do jednego pracownika”. Niezależnie od tego, czyja to wina, właściciele, których to dotyczy, zostaną powiadomieni w przyszłym miesiącu o przywiezieniu swoich samochodów do salonu Mercedesa, gdzie ich spojlery zostaną sprawdzone i przerobione w razie potrzeby bezpłatnie.


Więcej wiadomośći: Agencja NHTSA - kliknij tutaj Mercedes-Benz - Informacja producenta

15 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz