Akcja Serwisowa (Recall) Nissana Titan

Dotyczy:

2017-2019 Nissanów Titan pickup

Problem:

Wiązka przewodów alternatora mogła być wadliwie zainstalowana w czasie montażu i może zacząć ocierać się o metalowe elementy w konsekwencji prowadząc do spięcia i zniszczenia ładowania akumulatora.

Nissan Motor Co. przeprowadza akcję serwisową - recall dotyczącą 91 000 pełnowymiarowych pickupów Titan z powodu zwarcia elektrycznego, które może spowodować zgaśnięcie silnika.

Akcja ta obejmuje niektóre Titan'y z lat 2017-19 i wyjaśnia, że wiązka kabli alternatora mogła zostać uszkodzona podczas procesu instalacji silnika. Uszkodzona wiązka stykająca się z metalową ramą może spowodować zwarcie elektryczne.

„Ten stan może uniemożliwić ładowanie akumulatora i z czasem akumulator może utracić napięcie, powodując migotanie i wyłączanie podzespołów elektrycznych pojazdu”, zapowiedział Nissan. „Pojazd będzie działał ze zmniejszoną mocą i jeśli stan się pogorszy, może dojść do zgaśnięcia silnika podczas jazdy.

Nissan stwierdził w e-mailu, że wycofane pojazdy zostaną poddane inspekcji i, jeśli to konieczne, uszkodzone wiązki alternatora zostaną wymienione.

Nie zgłoszono żadnych obrażeń ani wypadków wynikających z tego problemu.


Więcej informacji znajdziesz po wprowadzeniu numeru seryjnego (VIN) tutaj: NHTSA - Strona oficjalna Nissan - Strona oficjalna

8 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz