Akcja serwisowa Toyoty i LexusaDotyczy:

2020 Toyota Avalon Hybrid, Camry, Camry Hybrid, 2019 do 2020 Toyota RAV4 i Toyota RAV4 Hybrid

Problem:

Wyciek płynu chłodzącego z silnika

Toyota Motor North America przeprowadza akcję serwisową (recall) dotyczącą około 52 000 samochodów z powodu możliwych wycieków płynu chłodzącego. Akcja ta dotyczy pojazdów 2020 Toyota Avalon Hybrid, Camry, Camry Hybrid i Lexus ES 300h, a także pojazdów Toyota RAV4 i RAV4 Hybrid 2019-20.

Wycofanie obejmuje około 44 000 pojazdów w USA, podała Toyota.

Pojazdy dotknięte tym problemem mogą być wyposażone w blok silnika, który został nieprawidłowo wyprodukowany, jak podano w oświadczeniu, i mogą powodować wyciek płynu chłodzącego wewnątrz i / lub z zewnątrz „podczas normalnej pracy silnika”.

„Może to prowadzić do hałasu, dymu z silnika, uruchomienie światełek ostrzegawczych / awarii, dźwiękowego sygnału dźwiękowego i / lub, w niektórych przypadkach, przegrzania silnika i możliwego wewnętrznego mechanicznego uszkodzenia silnika”, zapowiedziała Toyota w wydaniu.

Jeśli wyciek wystąpi w konwencjonalnym pojeździe benzynowym, powiedziano: „pojazd może utknąć podczas jazdy z większą prędkością” bez ostrzeżenia, zwiększając ryzyko wypadku. Zarówno w pojazdach hybrydowych, jak i benzynowych uszkodzenie silnika na skutek wycieku płynu chłodzącego może spowodować wyciek oleju silnikowego, „co w obecności źródła zapłonu może prowadzić do zwiększonego ryzyka pożaru”.

Rzeczniczka Toyoty odmówiła komentarza na pytanie, czy zgłoszono jakiekolwiek wypadki lub obrażenia wynikające z wady.

Właściciele zostaną powiadomieni o wycofaniu na początku kwietnia, poinformowała Toyota w komunikacie.

„Dealerzy Toyoty i Lexusa sprawdzą numer seryjny odlewania bloku silnika, aby ustalić, czy jest on objęty tą akcją. W przypadkach, gdy zostanie on zidentyfikowany, dealerzy wymienią silnik, w tym blok silnika, na nowy bez żadnych kosztów dla klientów. „

48 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz