Bank Santander ukarany grzywną $11.8 mil

Masz pożyczkę z banku Santander i zgodziłeś się na czasowe obniżenie spłat miesięcznych (interest only - TRIPP) lub kupiłeś ubezpieczenie GAP? Przeczytaj!


Santander Consumer USA Holdings Inc., wiodący pożyczkodawca na rynku kredytów hipotecznych typu "subprime" czyli o zwiększonym ryzyku, zapłaci 11,8 miliona dolarów, aby uregulować wierzytelności, które wprowadziły klientów w błąd co do kosztów i warunków pożyczek i ubezpieczeń samochodowych - poinformował we wtorek amerykański organ nadzorujący rynek konsumencki.

Santander Consumer jest bankiem powiązanym z hiszpańską grupą bankową Banco Santander SA. Obiecał on kierowcom niższe opłaty miesięczne, zezwalając im na dokonywanie płatności tylko odsetek bez wyjaśniania o ile to zwiększy całkowity koszt pożyczki program o nazwie (TRIPP), podało Biuro Ochrony Konsumentów (CFPB). Bank nie wyjaśnił również klientom, że polisa ubezpieczeniowa określana jako GAP nie zawsze pokrywa koszty wymiany samochodu, który został zniszczony podczas wypadku. Reuters poinformował o tych szczegółach w sierpniu.

Santander Consumer jest jednym z największych pożyczkodawców kredytów hipotecznych na świecie i zarządza około 52 miliardami dolarów kredytów dla 2,7 miliona klientów.

Santander Consumer zapłaci grzywnę w wysokości 2,5 miliona dolarów i zwróci niektórym klientom około 9,3 miliona dolarów, chociaż pożyczkodawca nie przyznał się do winy, zgodnie z ugodą. "Cieszymy się, że mamy tę sprawę za sobą" - oświadczył we wtorek pożyczkodawca. "Wzmocnienie zgodności i praktyk konsumenckich jest naszym głównym celem".11 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz