"Bird Box Challenge" czyli jak ze straszydła Netfliksu zrobiono niebezpieczną zabawę


Bird Box Challenge

Najnowszy horror Netfliksa z Sandrą Bullock - "Bird Box" czyli "Nie otwieraj oczu" był jednym z najpopularnieszych tematów w świątecznym sezonie. Były już niezliczone memy, żarty, pastisze itp, ale teraz ludzie robią "Bird Box Challenge" czyli "Nie otwieraj oczu wyzwanie" oczywiście też tematycznie powiązane z filmem i, czasami zabawne a czasami niesamowicie głupie. Wyzwanie to polega na wykonywaniu codziennych czynności z zawiązanymi oczami.

Tym, którzy filmu nie widzieli, wyjaśniam, że chodzi w nim o niewidzialną istotę, która sprawia, że ludzie mają halucynacje, jeśli będą na to narażeni, to te halucynacje powodują, że ludzie się na wzajem zabijają. Wesołych Świąt!

Widzowie nigdy nie widzą istoty i zamiast tego ich obecność jest przedstawiana przez subtelne działania, takie jak liście wiejące na wietrze lub przechodzące ciemne cienie. Aby uniknąć prześladowania przez halucynacje, postacie w filmie muszą mieć zakryte oczy. Jeśli tego nie zrobią, ich oczy zmieniają kolor, by wyglądały na metaliczne rzygające świry. Przed Istotą ostrzegają ptaki, stąd tytułowe klatki z ptakami. W filmie występują Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich, Sarah Paulson, Danielle Macdonald i Machine Gun Kelly. Ostatnia moda, zwłaszcza wśród młodzieży to... próby jeżdżenia samochodem z zasłoniętymi oczyma. Oczywiście, jak widać na zdjęciu powyżej nie zawsze się to kończy dobrze... Na wszelki wypadek przestrzegam rodziców aby nie dopuścili do takich "Wyzwań"...

32 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz