BMW Akcja Serwisowa (Recall)


Dotyczy: 2010 - 2017 cztero i sześcio cylindrowe silniki wysokoprężne (Diesel'a)

BMW przeprowadza Akcję Serwisową (Recall) 1,6 miliona samochodów z silnikami wysokoprężnymi na całym świecie, aby naprawić potencjalne zagrożenie pożarowe w swoich silnikach, rozszerzając naprawy z zaledwie pół miliona pojazdów w Europie i Azji. Akcją tą objętych jest m.in. 57 tysięcy samochodów z USA i Kanady.

Akcja ta spowodowana jest ewentualnym wyciekiem płynu chłodzącego z układu EGR. Wada ta może prowadzić do iskrzenia podczas jazdy i powodować pożar w "w skrajnych przypadkach", stwierdził producen w swoim oświadczeniu.

Rząd Korei Południowej, po raportach z 40 pożarów w tym roku, poprosił kierowców o wstrzymanie używania pojazdów do momentu sprawdzenia. Policja również dokonała nalotu na biuro BMW w Seulu, aby zbadać kwestię bezpieczeństwa po tym, jak filmy z samochodami pochłoniętymi przez ogień pojawiły się na publicznych portalach.

Pojazdy objęte tą akcją są wyposażone w silniki cztero- i sześciocylindrowe silniki siesel'a i zostały wyprodukowane w latach 2010-2017, stwierdziło BMW. Po początkowym odwołaniu ogłoszonym w sierpniu, wewnętrzne dochodzenie BMW znalazło więcej pojazdów z podobnymi rozwiązaniami technicznymi.

Chcesz sprawdzić czy Twój samochód jest tą akcją objęty? Naciśnij tutaj!50 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz