CAS 2019 - Hyundai Palisade czyli koreański Suburban?Hyundai Palisade to 8-miejscowy crossover, największy ze wszystkich wyprodukowanych dotychczas przez Hyundaia. Jest dostępny tylko jako czterodrzwiowy wagon. Jest kuzynem (nieco mniejszym, choć na tej samej płycie podłogowej i z tym samym układem napędowym) Kia Telluride.

Hyundai Palisade jest dostępny tylko z napędem na przednie lub na wszystkie koła. Konkurencja to m. in. Ford Explorer, Toyota Highlander, GMC Acadia i Honda Pilot. Palisade debiutuje właśnie na Chicago Auto Show. Dostępnym jest tylko jeden silnik: 3,8-litrowy V6 o mocy 291 koni mechanicznych i posiada 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. Dane dotyczące zużycia paliwa i możliwości holowniczych nie zostały opublikowane.

Dostępnymi są funkcje Apple CarPlay i Android Auto, kamera wsteczna, inteligentny tempomat, fotele pokryte skórą, Bluetooth, USB, radio satelitarne, dostęp bezkluczykowy, uruchamianie przyciskiem itp. Rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo obejmują ostrzeganie przed kolizją, automatyczne hamowanie, monitoring punktowy i kamera wsteczna z ostrzeżeniem o poprzecznym ruchu ulicznym.

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz