Chevrolet wystartował ze swoim "Employee Discount" - kupujemy samochody Chevroleta jak pracownicy!

Chevrolet wprowadził do końca roku ogólnokrajową kampanię upustów (rabatów) dla pracowników na wszystkie modele 2018 i niektóre 2019. Takie programy, w których producenci samochodów oferują zniżki dla pracowników ogółowi, zazwyczaj skutecznie zwiększają sprzedaż krótkoterminową i oczyszczają zeszłoroczne zapasy. Program taki jest jednak również krytykowany za obniżanie marż i spadek sprzedaży z nadchodzących miesiącach. Wyłączny dla Chevroleta "Rabat pracowników dla wszystkich" obejmuje wynajem lub zakup wszystkich 2018 modeli i z roku 2019 Equinox, Traverse, Colorado oraz starszych modeli Silverado 1500 Limited. Sprzedaż hurtowa i niektóre modele są wykluczone z tej kampanii, która trwa do 2 stycznia.

Kampania wzorowana jest na programie sprzedaży dla pracowników sprzed roku, który "bardzo skutecznie napędza sprzedaż, a także wzmacnia markę i kontakt z klientami" - powiedział Jim Cain, rzecznik GM. Zeszłoroczna promocja, powiedział, doprowadziła do "fantastycznego grudnia i solidnego stycznia" dla sprzedaży przez tę firmę. Chevy, po rekordowej sprzedaży w branży w 2016 r., Odnotował spadek o 2,9 procent w ujęciu rok do roku w grudniu 2017 r., A następnie o 5 procent w styczniu i o 8,8 procent w lutym.

Od 2005 roku producenci samochodów - przede wszystkim krajowi - stosują rabaty pracownicze, aby usunąć starsze zapasy, ale także wtedy, gdy sprzedaż spada lub gospodarka się ślizga. "To jest coś, co niekoniecznie widzisz bardzo często, i to zwykle nie dlatego, że sprzedaż jest niesamowita i przez dach", stwierdził wydawca Kelley Blue Book i Autotrader - Karl Brauer.

Kwota rabatu na program Chevroleta różni się w zależności od modelu i można ją dodać do innych ofert, takich jak całkowity rabat pieniężny. Na swojej stronie internetowej Chevrolet reklamuje 12 500 USD rabat na Silverado LT All-Star 2018. Obejmuje to rabat pracowniczy w wysokości 5 000 USD, całkowity rabat pieniężny w wysokości 6750 USD i 750 USD w pakiecie opcji, gdy jest finansowany przez GM Financial.

Wiele samochodów GM ma ceny obniżone od na przykład prawie 4000 USD. za minisamochód Spark do ponad 8 000 USD za dużego sedana Impala. Reklamowane rabaty w segmencie crossover i SUV wahają się od około 4 400 USD za duży crossover Traverse do ponad 11 100 USD za pełnowymiarowe samochody typu SUV - Tahoe i Suburban.

Ceny dla pracowników są dostępne dla wszystkich, niezależnie od sposobu finansowania pojazdu; jednak inne oferty wymagają od klientów finansowania za pośrednictwem GM Financial. Autodata Corp. informuje, że średni koszt rabatu na Chevroleta do listopada wyniósł 4,723 USD na pojazd, co stanowi wzrost o 5,5% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. To odpowiada średniej marce branży wynoszącej 3 733 USD, czyli o 2,5 procent więcej. Inne marki General Motors również prowadzą promocje, ale nie nazywają ich cenami pracowników. Według danych Automotive News Data Center sprzedaż GM spadła o 1,4 procent do listopada, w tym spadek o 1,3 procent w przypadku Chevroleta.
9 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz