Co ciekawego pokazano w Nowym Jorku?


Mazda CX5 Diesel Signature

Mazda obiecywała pokazać w USA swój silnik Diesel'a od lat. Wreszcie stało się to faktem w Nowym Jorku. Niestety nie za bardzo widać sens w tej premierze. Mazda CX-5 z silnikiem Diesel'a będzie sprzedawana (przynajmniej na początku) tylko w jednej - najdroższej wersji - Signature za $42,045. Problem jest w tym, że oryginalna Mazda CX-5, (zresztą znakomita!) jest tańsza, mocniejsza i tylko o 15% mniej wydajna, więc po co kupować ten samochód w wersji Diesel?


Rivian R1T - Pierwszy model wschodzącej gwiazdy na rynku samochodów elektrycznych?

Debiut z firmy, która wydaje się być na właściwej drodze do skukcesu! Firma ma zespół projektowy i inżynieryjny z siedzibą w Michigan, przejęła byłą fabrykę Mitsubishi w Normal w Illinois, oraz ośrodki w Kalifornii pracujące nad bateriami i autonomicznymi rozwiązaniami. Finansowanie wydaje się również zabezpieczone; w lutym Amazon zainwestował 700 mln USD!

Wydaje się, że Rivian rzeczywiście zbadał rynek: pickupy są zdecydowanie najlepiej sprzedającym się typem pojazdu w Stanach Zjednoczonych i wszyscy inni zostają daleko w tyle, jeśli chodzi o ich zelektryzowanie.


Q3 Quattro - Najlepszy luksusowy SUV?

Poprzedni model, nawet w czwartym roku od premiery sprzedawał się bardzo dobrze, więc co będzie z tą całkowicie nową wersją, z turbodoładowaniem o mocy 228 KM z wbudowanym standartowym napędem na cztery koła?

Sportowe detale wykończenia i świetna konstrukcja, która obejmuje wszystkie trzy wymiary, odróżniają wnętrze Q3 od innych crossoverów Audi, podczas gdy na zewnątrz znajdujemy ten sam rodzaj wizualnego rozmachu, jak w nowym Q8 czy E-tronie. ”


Kia Habaniro - Concept

Koncepcja Kia HabaNiro jest całkowicie elektryczna i z napędem na wszystkie koła. Autonomia poziomu 5 i... motylkowe drzwi! We wnętrzu znajduje się ekran multimedialny o pełnej szerokości szyby przedniej oraz sztuczna inteligencja, która aktywuje tylny wyświetlacz wideo w oczekiwaniu na potrzeby kierowcy.


2020 Licoln Corsair

Lincoln Corsair 2020, który zastępuje MKC, powstał na nowej platformie Forda z napędem na przednie koła, aby lepiej konkurować w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów przemysłu motoryzacyjnego.

Kompaktowy luksusowy crossover wyposażony jest w nowe zawieszenie, mnóstwo funkcji wspomagających kierowcę i opcję hybrydową typu plug-in, choć wariant ten nie będzie jeszcze gotowy, gdy Corsair pojawi się jesienią 2019 roku


Porsche 911 Speedster Heritage Design

Porsche wypuści 1948 egzemplarzy samochodu, który ma celebrować rok, w którym firma Porsche zaczęła produkować samochody.

911 Speedster jest napędzany przez silnik sześciocylindrowy bez turbiny o pojemności 502 KM i pojemności 6 litrów, który zapewnia moment obrotowy 469 Newtonów. Silnik może rozpędzić samochód od 0 do 97 km / h (0 do 60 mph) w 3,8 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 309 km / h (192 mph). Porsche rozpocznie przyjmowanie zamówień na 911 Speedster 7 maja, a samochód ma dotrzeć do dealerów jeszcze w tym roku.

22 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz