Co dalej z Fordem?

Akcje Ford Motor Co. spadają coraz bardziej i bardziej..., ponieważ automaker stosuje fragmentaryczne podejście do opisywania cięć w kosztach które są częścią wieloletniej i kosztownej restrukturyzacji. Akcje Forda spadły o 3,35 procent, czyli o 31 centów, aby zakończyć wtorek na poziomie 8,95 USD, po raz pierwszy od sierpnia 2012 spadły poniżej 9 USD.

Ford powiedział w poniedziałek, że zrewiduje globalne działania marketingowe, częściowo poprzez rezygnację ze współpracy z długoletnim partnerem WPP Plc, ale automaker spodziewa się zaoszczędzić 150 milionów dolarów rocznie.

To i tak blednie w porównaniu z 11 miliardami dolarów, które Ford ostrzegał przed, że restrukturyzacja, może kosztować w następnych trzech do pięciu lat. Podczas gdy w zeszłym tygodniu automaker zapowiedział 70 000 pracownikom, że muszą się przygotować do nieokreślonych cięciach w pracy, Ford nie oszacował, jak duże będą te redukcje. Firma nie wyjaśniła również, czy planuje przymusowe zwolnienia.

Agencja ratingowa Moody's obniżyła rating kredytowy Forda w sierpniu o jedno miejsce powyżej śmieciowego w związku z obawami o wykonanie restrukturyzacji. Ford stoi naprzeciw przeciwnych wiatrów, w tym spadku zapotrzebowaniu na sedany w Ameryce Północnej - w segmencie, z którego chce zrezygnować - w Europie obowiązują bardziej kosztowne przepisy dotyczące emisji spalin i przestarzała linia produkcyjna w Azji.

.sCEO Jim Hackett powiedział także w ubiegłym miesiącu firmie Bloomberg News, że cła prezydenta Donalda Trumpa na importowane metale będą kosztować Forda około $1 miliarda.


Opracowano na podstawie doniesień ©Bloomberg, ©Automotive News, ©The Detroit News

34 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz