Czy FBI prowadzi dochodzenie przeciw Tesli?

Wall Street Journal donosi: Tesla Inc., która właśnie poradziła sobie z prywatnymi oskarżeniami o oszustwa, napotyka na nowy problem prawny: otworzenie śledztwa kryminalnego. Federalne Biuro Śledcze (FBI) bada, czy Tesla błędnie podała informacje na temat produkcji swoich sedanów Model 3 i wprowadziła inwestorów w błąd na temat działalności firmy, która miała miejsce od początków 2017 r....

Tyle Wall Street Journal.

Tesla natomiast odpowiedziała, że nie otrzymała wezwania do sądu ze strony amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości w związku z prognozami dotyczącymi produkcji modelu 3, producent oświadczył w piątek, po tym jak The Wall Street Journal poinformował, że firma ma do czynienia z coraz poważniejszym dochodzeniem kryminalnym dotyczącym prognoz.

Firma dobrowolnie dostarczyła odpowiednie dokumenty do Departamentu Sprawiedliwości i w pełni współpracowała z DOJ. Rzecznik Tesli oświadczył: "Nie otrzymaliśmy wezwania do sądu, ani wniosku o złożenie zeznań ani żadnego innego formalnego procesu, a od miesięcy nie było żadnych dodatkowych wniosków o dokumenty od Departamentu Sprawiedliwości" - powiedział rzecznik.

FBI sprawdza, czy Tesla przypadkiem nie przedstawiła błędnie informacje na temat produkcji sedanów modelu 3 i wprowadziła inwestorów w błąd, informując o swoich działaniach od początku 2017 r. - podał dziennik. Wiadomość ta pojawia się, gdy dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, staje pod presją, aby zapewnić transparentne liczby produkcji modelu 3, postrzegane jako kluczowe dla jego rentowności i zdolności do bycia producentem samochodów o dużej pojemności.

Musk i Tesla osiągnęli niedawno porozumienie z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która zbadała tweety Muska z sierpnia 7 o sprywatyzowaniu Tesli. SEC nazwał te oświadczenia "fałszywymi i wprowadzającymi w błąd" i oskarżył go Elona Muska o oszustwo w zeszłym miesiącu. Zarówno Tesla, jak i Musk muszą zapłacić grzywnę w wysokości po 20 milionów dolarów, a Musk musi zrezygnować z funkcji przewodniczącego przez trzy lata, ponieważ firma powołuje na to miejsce człowieka z zewnątrz. W środę firma odnotowała dobre wyniki finansowe za trzeci kwartał, realizując obietnicę firmy Musk, zgodnie z którą producent samochodów elektrycznych zyskał na zyskach, ponieważ wzrost produkcji nowego modelu 3 zaczął się opłacać.


17 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz