Dealerzy Toyoty wiedzą najlepiej jak korzystać z Internetu!

Dealerzy Toyoty zajęli najwyższe miejsca w badaniu porównawczym Pied Piper PSI® tzw. "Internet Lead Effectiveness®®" czyli Efektywności Wykorzystania Internetowych Zgłoszęń". Badanie to, odpowiada na pytanie: „Co dzieje się, gdy klienci odwiedzają witrynę dealera i pytają o jakiś model samochodu”?

Na drugim miejscu uplasowały się salony sprzedaży samochodów Cadillac, a następnie - sprzedawcy samochodów MINI i Subaru.

Marki z największą poprawą w latach 2019-2020 to Dodge, Chrysler, Ram, Alfa Romeo i Lincoln, a Cadillac był marką o największej poprawie w ciągu ostatnich pięciu lat.

Firma prowadząca badania - Pied Piper przesłała zapytania klientów za pośrednictwem witryn internetowych do 5063 dealerów, zadając pytanie o samochód znajdujący się w salonie podając jednocześnie dane klienta, adres e-mail i lokalny numer telefonu.

Następnie firma oceniła reakcję dealerów na e-mail, telefon i SMS-y w ciągu następnych 24 godzin. Dwadzieścia różnych pomiarów generowało wyniki wykorzystane do oceny poszczególnych dealerów, określanych od zera do 100.

Tylko 13% dealerów w całym kraju uzyskało wyniki powyżej 80, świadczącym o skutecznym procesie odpowiedzi na stronie internetowej, podczas gdy 21% dealerów uzyskało wyniki poniżej 40, wykazując nieskuteczną reakcję w stosunku do klientów na swojej witrynie.


W całym kraju największe zmiany w ciągu ostatniego roku były następujące:

  • Zdecydowanie większym było wykorzystywanie wiadomości tekstowych przez dealerów - wzrost o 23%

  • Mniej było „żadnego rodzaju reakcji” - teraz tylko w 3% przypadków

  • Więcej odpowiedzi e-mailem na pytania - wzrost o 14%

  • Więcej osobistych wiadomości e-mail wysyłanych bardzo szybko (poniżej 1 godziny) - wzrost o 22%

  • Mniej słabych (poniżej 40%) wyników - spadek o 37%.

Najbardziej podstawowym pomiarem jest to, czy klient otrzymał wiadomość e-mail, wiadomość tekstową lub telefon dowolnego rodzaju w odpowiedzi na swoje pytanie - w ciągu 97% czasu średnio klienci otrzymywali jakąś odpowiedź w ciągu 24 godzin.

Bardziej wymiernym pomiarem jest to, czy klient otrzymał wiadomość e-mailem lub SMSem, odpowiadając na jego pytanie w ciągu 24 godzin. Dealerzy Porsche, Jaguar i MINI najczęściej wysyłali e-mailem lub SMS-em odpowiedź na pytanie klienta w ciągu 24 godzin, średnio ponad 60% czasu. Nadal istnieje duża zmienność w sposobie używania SMS-ów przez marki i przedstawicielstwa handlowe. Na przykład dystrybutorzy Subaru i Acury wysyłali średnio SMS-y odpowiedzi na pytania klientów przez ponad 10% czasu, ale dealerzy trzynastu różnych innych marek używali SMS-ów, aby odpowiadać na pytania klientów przez mniej niż jeden procent czasu.

A oto wyniki ankiety:
31 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz