Dochodzenie w sprawie Hyundaia i Kia

Agencja Reutersa donosi, że prokuratorzy amerykańscy prowadzą dochodzenie, czy Hyundai Motor i powiązane z tą firmą samochody Kia Motors prawidłowo przeprowadziły akcję serwisową (recall) dotyczącą wady silnika. Południowokoreańskie firmy, przeprowadziły akcję serwisową dotyczącą prawie 1,7 miliona pojazdów od 2015 do 2017 roku w Stanach Zjednoczonych w jednej z największych tego typu akcji z uwagi na awarię silnika, która zwiększała ryzyko wypadku.

Biuro prokuratora okręgowego w południowym dystrykcie nowojorskim, należącym do amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, wszczęło dochodzenie w sprawie kryminalnej - poinformowała Reutera. Czy to wstępne dochodzenie doprowadzi do zarzutów, dopiero się wyjaśni. Jeśli zostaną postawione zarzuty karne, może to doprowadzić do wysokich kar dla Hyundaia i Kii. Departament Sprawiedliwości koordynuje działania z amerykańskim organem odpowiedzialnym za transport - NHTSA.

Rzecznik Departamentu Sprawiedliwości odmówił komentarza twierdząc, że nigdy "nie potwierdza, ani nie neguje lub w inny sposób komentuje istnienia lub nieistnienia dochodzenia", odpowiedział w przesłanym e-mailem oświadczeniu do Reutersa.


20 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz