"Don't Fence Me In" w... Mini Countryman czyli "Nie buduj muru dookoła mnie"


Mini USA wydało nową reklamę dla Mini Countryman z brytyjskim piosenkarzem Labrinth, który śpiewa nową wersję klasycznego utworu Cole Portera "Don't Fence Me In" ("Nie zamykaj mnie")- nowe nagranie, które marka samochodów wypuszcza jako ścieżkę dźwiękową dla swoich kierowców. Stworzony przez nową agencję reklamową Mini "Pereira & O'Dell" i wyreżyserowany przez Marcusa Soderlunda przez Reset, przedstawia Labrinth'a jadącego przez miasto w Mini Countryman, radośnie cieszącego się otoczeniem, gdy śpiewa melodię - w towarzystwie tylko dźwięków mknącego samochodu i szelestu liści. Kiedy wysiada z samochodu uderza w niego zgiełk codziennego świata.... Nawet bez efektów wizualnych sama ścieżka dźwiękowa reklamy daje poczucie wytchnienia. "Do not Fence Me In" będzie dostępna jako pełnowymiarowa, nagrana w studiu piosenka dla kierowców i innych odbiorców, za pośrednictwem internetu lub na płytach winylowych dostępnych w lokalnych salonach sprzedaży.

Firma Mini i "Pereira & O'Dell" dały Labrinth pełną kontrolę nad kompozycją, a zarówno brytyjski piosenkarz, jak i marka Mini mają nadzieję na zdobycie dzięki temu nowych amerykańskich klientów.

Kampania reklamowa, która ma na celu podkreślenie przestronności Countryman'a, obejmuje również dokumentalne scenki z czasu nagrywania wideo oraz drukowane i cyfrowe.

Sprzedaż Countryman w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku wzrosła o 18 procent, do 17 565 pojazdów, podczas gdy całkowita sprzedaż marki Mini spadła o 7,3 procent, do 43 684 pojazdów.

Czy to celowe, czy nie, wiadomość o tej reklamie zaczęła rezonować politycznie. Jeden z komentarzy na YouTube brzmiał: "Idealne wyczucie czasu z obecnym stanem rządów zamkniętych przez mur"...22 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz