Doroczne spotkanie akcjonariuszy Tesli - Elon Musk uspakaja...Elon Musk, dyrektor generalny Tesla Inc., odrzucił obawy o popyt na swoje samochody mówiąc we wtorek akcjonariuszom spółki, że sprzedaż w tym kwartale może osiągnąć rekordowy poziom.

Tesla poinformowała, że ​​spodziewa się dostarczyć od 90,000 do 100,000 samochodów w drugim kwartale, ale pytania o popyt utrzymywały się po rozczarowującym pierwszym kwartale z dostawami zaledwie w wysokości 63,000 pojazdów . To pomogło zmniejszyć udziały o około 35% w tym roku. Ale Musk wyraził optymistyczny ton, mówiąc, że sprzedaż firmy „znacznie przekroczyła” wielkość produkcji i że większość nowych zamówień pochodzi od nowych klientów, którzy nie mieli wcześniejszej rezerwacji. Elon twierdziż, że sprzedaż ļedzie rekordowa lub bardzo bliska rekordowej.

Uwagi Muska spotkały się z pozytywnym przyjęciem przez inwestorów, którzy w efekcie podnieśli wartość akcji Tesli w handlu przed otwarciem giełdy o 2,5%, we wtorek w Nowym Jorku. Generalnie, wartość akcji spadła o 35% od początku roku.

Reakcje analityków z Wall Street zostałay złagodzone mimo ciągłych obaw o sprzedaż sedana modelu 3.

Tesla spodziewa się wzrostu sprzedaży swoich pojazdów o 60-80% w tym roku, powiedział Musk po podwojeniu tej liczby w zeszłym roku. Dodał jednak, że szybka ekspansja utrudnia firmie pozostanie w linii zysków. „Trudno jest notować zyski przy takim poziomie wzrostu”, powiedział Musk. „Moglibyśmy go spowolnić, ale to nie byłoby dobre dla zrównoważonego rozwoju i rozwoju pojazdów elektrycznych”.

Elon Musk powiedział, że Tesla spodziewa się rozpocząć produkcję seryjną SUV Modelu Y pod koniec przyszłego roku, kierując się na rozwiązanie „fabryki samochodów na każdym kontynencie”. Sprzęt, w tym maszyny do tłoczenia, lakiernia i linie modułów akumulatorowych, są instalowane w „gigafactory” firmy w Szanghaju, choć nie ogłosił, kto jest dostawcą baterii. Firma aktywnie poszukuje europejskiego zakładu produkcyjnego i ma nadzieję podjąć decyzję o lokalizacji do końca roku, zapowiedział Musk.

W ramach dążenia do zabezpieczenia dostaw baterii zastanawiał się nad możliwością zajęcia się produkcją surowców. „Możemy dostać się i do branży wydobywczej, nie wiem” - powiedział. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że możemy skalować zapotrzebowanie tak szybko, jak to możliwe”.

Elon wydawał się zrelaksowanym i porywczym na spotkaniu, żartując, że niezwykle popularna funkcja „Fart Mode” (pierdzenia...) - w której samochód emituje słyszalne efekty dźwiękowe, które można zaprogramować na konkretnym fotelu - to „być może moje najciekawsze osiągnięcie”. Powtórzył także zobowiązanie, że w przyszłym roku milion samochodów będzie w stanie samodzielnie jeździć po drogach, ale użył bardziej konserwatywnego języka i podkreślił, że firma nadal będzie potrzebować zatwierdzenia regulacyjnego.

„Musk był spokojny, pewny siebie i wyartykułowany w sposób, którego nie widzieliśmy w jego ostatnich występach publicznych” - napisał w notatce Gene Munster z Loup Ventures. „W przeszłości, gdy Tesla zmagała się z przeciwnościami, Musk był wyraźnie zaniepokojony, a tego dzisiaj nie widzieliśmy”.

Podczas części pytań i odpowiedzi kilku akcjonariuszy - z których wielu jest właścicielami i miłośnikami samochodów Tesla - stanęło w kolejce, by zadać pytania Muskowi na temat wszystkiego, od planów wejścia do Indii jako rynku z konieczną opcją kierownicy bez skóry.

Niektórzy mówili o tym, co uważają za rutynowo negatywne relacje w mediach Tesli. Dennis McEvoy, który jest właścicielem Modelu S i Modelu 3, powiedział, że wiele osób uważa, że ​​samochody Tesla są produkowane z tandetną jakością, spontanicznie się palą i że firma jest na skraju bankructwa.

„Firma wykonała fantastyczną robotę, rozwiązując wielkie problemy, z którymi zmagała się ich produkcja i inżynieria” - powiedział McEvoy. „Jaki jest plan, aby umieścić więcej informacji w komunikacji marketingowej i podjąć ten problem, aby prawdziwi Amerykanie zrozumieli, że jest to historia sukcesu?

Musk powiedział, że nie jest pewien, co zrobić z „najbardziej szaloną kampanią dezinformacyjną, jaką kiedykolwiek widziałem”, mówiąc, że niechętnie korzysta z płatnych reklam. Zwrócił szczególną uwagę na Bloomberg News na to, co nazwał „kilkoma negatywnymi historiami”. Baglino namawiał akcjonariuszy, by pomogli przeciwstawić się tej narracji medialnej, dzieląc się swoimi pozytywnymi poglądami za pomocą ustnych aprobat.

Spośród ośmiu propozycji przedstawionych na spotkaniu firma poinformowała, że ​​sześć przeszło. Propozycja 4, która wyeliminowałaby wymogi głosowania nad większością głosów, oraz Propozycja 5, która miała na celu ograniczenie kadencji dyrektora z trzech do dwóch lat, uzyskała poparcie rady, ale nie osiągnęła wymaganego progu dwóch trzecich. Wyniki głosowania zostaną formalnie ogłoszone w raporcie 8-K, który zostanie złożony w ciągu czterech dni roboczych. Co jeszcze się wydarzyło w czasie spotkania?

  • Tesla zaprezentowała prototypy Roadstera, Modelu Y i Tesli Semi

  • Tesla zamierza uruchomić konkurencję do Uber / Lyft używając kierowców przed wdrożeniem pomysłu na robotaxi

  • Elon Musk uaktualnia harmonogramy odbioru Tesli i półciężarówki Tesli

  • Model 3 i Model Y w pełni wegańskie w przyszłym roku

  • Tesla będzie wkrótce miała samochód elektryczny o zasięgu 400 mil.

  • Tesla ma projekt elektrycznego samochodu podwodnego, ale nie wstrzymuj oddechu!


Notowania akcji Tesli na giełdzie w ciągu ostatniego roku


10 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz