Dwie poważne akcje serwisowe Subaru


Pierwsza Akcja: Dotyczy:

2017 - 2019 Subaru Impreza


Problem:

Wadliwy zawór odpowietrzający skrzyni korbowej (PCV Valve) może się rozpaść co spowoduje możliwość dostawania się oleju do komory spalania silnika a w konsekwencji utratę mocy silnika.


Druga Akcja: Dotyczy:

2017 - 2020 Subaru Impreza Problem:

Wadliwie zaprogramowany komputer pokładowy (ECU) może spowodować zasilanie cewki zapłonowej nawet po wyłączeniu stacyjki. W konsekwencji przegrzana cewka może niespodziewanie przestać działać nawet w czasie jazdy, co w znaczący sposób utrudni jazdę samochodem.

Subaru of America Inc. wydało komunikat o dwóch istotnych akcji serwisowych na kontynencie amerykańskim dla 671,225 pojazdów Subaru Impreza z powodu problemów z zasilaniem.

Pierwsza akcja

Akcja ta dotyczy 205,000 samochodów Subaru Impreza z lat 2017-2019. Zawór wentylacyjny skrzyni korbowej (PCV Valve), może się rozszczepić i pozwolić, aby olej silnikowy dostał się do komory spalania, jak podają dokumenty NHTSA.

Kontynuowanie jazdy w tym stanie może spowodować, że elementy zaworu mogą dostać się do silnika, powodując utratę mocy. Z dokumentów wynika, że kierowcy mogą zauważyć ten problem widząc widoczną zmianę w wyglądzie lub ilości spalin z rury wydechowej.

Z dokumentacji wynika, że 41,282 pojazdów, których to dotyczy, to czterodrzwiowe sedany Impreza, a 80,219 to Impreza w wersji kombi (wagon).


Druga akcja

Subaru ogłosiło również akcję serwisową dla 466,225 pojazdów Impreza z lat 2017-2020, które mogły mieć nieprawidłowo zaprogramowane moduły sterowania silnikiem (ECU).

„W pewnych okolicznościach” cewka zapłonowa może pozostawać pod napięciem „dłużej niż zaprojektowano”, nawet po wyłączeniu silnika, jak podają dokumenty NHTSA. Przy zbyt długim zasilaniu wewnętrzna temperatura cewki zapłonowej może wzrosnąć nadmiernie, powodując zwarcie i przepalenie bezpiecznika.

Zwarcie podczas jazdy pojazdu może spowodować utratę mocy „bez możliwości natychmiastowego ponownego uruchomienia silnika”, mówią dalej te dokumenty.

Więcej

Komunikaty Subaru Akcja Nr 1. Akcja Nr 2. Strona NHTSA

33 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz