Elektroniczne targi CES 2020 w Las Vegas. Co pokazują producenci samochodów?Dawniej wystawa "Consumer Electronics Show", czyli wystawa najnowszych zdobyczy w elektronice posługiwał się pełną nazwą ale obecnie znana jest po prostu jako CES. Brakuje na niej najnowszych modeli światowego show samochodowego. A producenci samochodów nie wykorzystują jeszcze ekstrawagancji elektroniki z Las Vegas, aby rzucić światło na swoje najnowsze pomysły, ale w świecie gdzie samochody samoprowadzące się to wizja niezbyt dalekiej przyszłości CES staje się miejscem wyboru dla marek, które mają udowodnić konsumentom i sobie nawzajem, że uwzględniają przyszłość mobilnej automatyzacji.

Ponad 160 firm z branży motoryzacyjnej, w tym 10 największych producentów samochodów, weźmie udział w CES w tym roku, szukając partnerstwa i rekrutując trudnych do znalezienia talentów technicznych i inżynieryjnych. W spotkaniu weźmie udział kilku czołowych przedstawicieli branży motoryzacyjnej, w tym CEO Daimler Ola Kallenius, dyrektor naczelny Forda Ken Washington i szef BMW R & D Klaus Frohlich. Elaine Chao, Sekretarz Transportu USA, wygłosi przemówienie na temat stanu innowacji i inicjatyw DOT w celu zintegrowania nowych technologii z amerykańskimi systemami transportowymi.

Oto podsumowanie oczekiwań od producentów samochodów na targach CES.

BMW Zaprezentuje koncepcję wnętrza swojego i3 EV. „BMW i3 Urban Suite”, o którym mówi się, że ma „relaksujący charakter butikowego hotelu”, ma duży fotel z podnóżkiem, ekran, który odchyla się od podsufitki, oraz „personalną strefę dźwiękową”.

Fisker

Zadebiutuje w pełni elektrycznym samochodem o nazwie "Ocean", zasilany przez akumulator litowo-jonowy o mocy 80 kWh i o przewidywanym zasięgu do 300 mil. Produkcja powinna rozpocząć się pod koniec 2021 roku.

Ford

Przedstawia crossover Mustanga Mach-E 2021. Oczekiwany na masową skalę samochód EV o zasięgu 300 mil jest odpowiedzią Forda na Teslę, General Motors i innych, którzy pokonali go na rynku elektrycznym dzięki pojazdom EV o dużym zasięgu.

GM

Zaprezentuje integrację kontrolowanego głosem wirtualnego asystenta Alexa Auto w nowym Cadillacu CT5.

Honda

Zaprezentuje technologie opracowywane wspólnie przez własny pomysł Honda Xcelerator i startupy skupiające się na poprawie ergonomii miejsca pracy i wydajności produkcji. Honda zaprezentuje urządzenia egzoszkieletowe oraz osobistego asystenta z obsługą głosu, wyposażonego w sztuczną inteligencję, opracowanego wraz z SoundHound. Pokaże również swoją technologię „Smartphone as Brain”, która pozwala kierowcom bezpiecznie korzystać z telefonu podczas podróży samochodem.

Hyundai

Ujawni szczegóły na temat koncepcji pojazdu latającego i prototypowego samochodu „z dużą możliwością personalizacji” z możliwością autonomicznej jazdy. Producent samochodów powiedział, że planuje przekształcić się w „dostawcę inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności” do 2025 r. I zainwestuje ponad 50 mld USD w samochody elektryczne i ogniwa paliwowe, autonomiczną jazdę, latające taksówki i usługi mobilności.

Jeep

Ma zamiar przedstawić wkrótce całą gamę pojazdów elektrycznych i zelektryfikowanych, a pierwsza fala - ogłoszona na CES 2020 - obejmuje najbardziej kultowy samochód terenowy z siedmioczęściową kratą na osłonie chłodnicy. Wrangler wraz z Compass i Renegade otrzymają w tym roku hybrydowy układ napędowy typu plug-in, występujący pod nazwą 4xe. Jak dotąd niewiele wiadomo, ale Jeep obiecuje, że usłyszymy więcej na targach motoryzacyjnych w Genewie, Nowym Jorku i Pekinie jeszcze w tym roku.

Mercedes

Przedstawi pojazd koncepcyjny, który opisał jako „przewidujący zupełnie nową formę interakcji między ludźmi, technologią i naturą”, i pokaże swoje EQ EV. Mercedes zapowiedział, że do 2022 r. Wprowadzi flotę 10 EV, począwszy od elektrycznego kompaktowego crossovera EQC, który pojawi się w Stanach Zjednoczonych w 2021 roku. Nissan

Zaprezentuje koncepcję elektrycznego crossovera Ariya. Wersja produkcyjna tego pięcioosobowego pojazdu może przybyć do USA w 2021 roku. Dealerzy w USA poinformowali o produkcie zeszłego lata, mówiąc, że nowy EV będzie miał zasięg baterii 300 mil i przyspieszy od 0 do 60 mil na godzinę w mniej niż 5 sekund.

Renault

Zademonstruje technologię, która umożliwia sterowanie podłączonymi urządzeniami w domu z deski rozdzielczej samochodu. Firma planuje także pokazać EV zasilany bateryjnie z układem wodorowym, który potroi zasięg pojazdu o zerowej emisji.

Toyota

Ujawnia szczegóły dotyczące nowego ekosystemu mobilności i zaprezentuje kilka pojazdów koncepcyjnych.


26 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz