Elektryczny Salon Samochodowy w Los AngelesJest prawie Święto Dziękczynienia, szron jest już na dyni i nadszedł czas, aby wybrać się do Południowej Kalifornii. Podczas gdy salony motoryzacyjne nie są już zbyt zachęcające dla głównych producentów samochodowych w świetle jupiterów, Los Angeles trzyma się wyjątkowo dobrze, nadal przyciągając azjatyckie, amerykańskie i europejskie marki, które nie są w stanie oprzeć się ogromnemu rynkowi mediów i kwitnącej, wielopłaszczyznowej kulturze samochodowej.

W tym tygodniu auto show L.A. obiecuje wiele odmian wyłącznie elektrycznych elektrycznych i zelektryfikowanych samochodów, które doceniają konsumenci w Kalifornii - i nieliczni inni Amerykanie. Salon przedstawia jednak również ogromne SUV-y, a nawet kilka sedanów.

Oto w wielkim skrócie kluczowe modele - debiuty globalne i amerykańskie.


Audi

Niemiecka luksusowa marka zaprezentuje e-tron Sportback, bardziej sportową wersję swojego debiutancko-elektrycznego pojazdu, crossover e-tron, z bardziej agresywnym tyłem. Zadebiutuje także RS Q8 sportową wersję pełnowymiarowego crossovera.


BMW

Niemiecki producent samochodów wyczynowych, odczuwając presję ze strony Tesli, zadebiutuje parą zelektryfikowanych samochodów: hybrydowy crossover BMW X3 xDrive30e to pierwszy wariant z najlepiej sprzedającch się modeli BMW w USA , podczas gdy przeprojektowana hybrydowy wtyczkowóz BMW 330e zyskuje na zwiększeniu osiągów i zasięgu, gdy pojawi się w USA następnej wiosny. BMW będzie także miało światowe premiery modeli M8 Gran Coupe, M2 CS i 2 serii Gran Coupe.


Ford

Marka Blue Oval wprowadza na rynek długo oczekiwany elektryczny crossover Mustang Mach-E.


Genesis

Zaktualizowany flagowy sedan G90 zadebiutuje w USA. Model był wcześniej pokazywany w Ameryce Północnej na pokazie samochodowym w Montrealu w styczniu. G90 ma większy grill „Crest” i wyraźne poziome elementy stylistyczne.


Hyundai

Hybrydowy crossover plug-in o futurystycznym wyglądzie może zapowiedzieć nadchodzące mnóstwo pojazdów napędzanych paliwem alternatywnym. Hyundai powiedział w tym miesiącu, że do 2022 roku rozszerzy swoją ofertę zelektryfikowanych pojazdów do 13 z obecnych pięciu. Również w L.A., po raz pierwszy w USA przedstawi odświeżonego sedana Ioniq 2020 z większą baterią dla wersji czysto EV.


Kia

Spodziewamy się pierwszego spojrzenia na Optimę nowej generacji po tym, jak Kia opublikowała zdjęcie koreańskiej wersji, zwanej K5, która trafi do sprzedaży na rynku krajowym w grudniu. Średniej wielkości sedan otrzymuje zmienioną kratkę „Tiger Nose Evolution” i płynną linię dachu, według globalnej strony medialnej Kia.


Lexus Luksusowa marka Toyoty ma zadebiutować produkcyjną wersję LC500 po pokazaniu wersji koncepcyjnej w tym roku na salonie w Detroit. Oczekuje się również, że Lexus zaprezentuje swoją futurystyczną koncepcję LF-30 EV, która zadebiutowała na targach motoryzacyjnych w Tokio.


Mazda

CX-30, kompaktowy crossover, który dzieli platformę z Mazdą3, po raz pierwszy pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Kluczowe znaczenie ma ocena akceptacji amerykańskich konsumentów dla dążeń Mazdy do przesunięcia marki na wyższy poziom, bliski luksusowym.


Mercedes-Benz

Podczas gdy wiele marek podkreśla modele zelektryfikowane, oczekuje się, że najlepsza marka Daimlera pójdzie w inną stronę z mocnymi wersjami dużych pojazdów:

Crossover GLE 63 AMG i SUV GLS 63.


Porsche

Marka samochodów sportowych VW zaprezentuje tańszy wariant swojego pierwszego modelu akumulatorowo-elektrycznego. Porsche Taycan 4S, którego cena zaczyna się od 105 150 USD, w tym 1350 USD opłaty za wysyłkę. Dotrze on do dealerów w USA w drugim kwartale. Jest to jeden z czterech wariantów modelu EV.


Tesla

Na mapie przedstawiającej dostawców nie ma miejsca na stoisko Tesli, ale Elon Musk - specjalista EV z Palo Alto w Kalifornii planuje ujawnić swój cyberpunkowy pojazd w stylu wziętym z Blade Runnera - w czwartek, 21 listopada.


Toyota

Japoński producent wykorzysta wystawę LA, aby wyświetlić trzy nowe warianty istniejących pojazdów - hybrydowy plug-in RAV4 crossover i wersje z napędem na cztery koła sedanów Camry i Avalon oraz zadebiutować w USA przeprojektowany pojazd z ogniwami paliwowymi Mirai , który miał swoją premierę na Tokyo Auto Show w zeszłym miesiącu.


Volkswagen

LA będzie pierwszą szansą dla dużej części publiczności na obejrzenie nowego Atlas Cross Sport, dwurzędowej wersji crossovera Atlas, który wszedł do produkcji w zeszłym miesiącu i jest oczekiwany w salonach dealerskich w pierwszym kwartale 2020 roku. Volkswagen pokaże również koncepcja EV o nazwie ID Space Vizzion, BEV wagonów, oparta na globalnej architekturze MEB.

8 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz