Ford Mustang Steve'a McQuinna z filmu Bullitt na licytacji!

UAKTUALNIENIE! - SAMOCHÓD SPRZEDANY ZA $3.74 MILIONA!
Mustang Bullitt sprzedał się za 3,4 miliona USD - 3,74 miliona USD, wliczając opłaty kupującego - na aukcji Mecum w Kissimmee, Floryda.

Cena ta była największą kwotą pieniędzy wydaną na Mustanga na aukcji publicznej, bijąc poprzedni rekord 2,2 miliona USD w 1967 roku za Shelby GT500 Super Snake na aukcji Mecum's Kissimmee w 2019 roku. Ubrany w duży czarny kowbojski kapelusz i stojący na podium aukcyjnym przed stojącym (wyłącznie!) tłumem, licytator Mecum Matt Moravec rozpoczął licytację w Highland Green fastback za... $3,500, ale cena natychmiast wzrosła do 1 miliona $, a następnie skoczyła do 2 milionów USD w ciągu jednej minuty. Niezwykle niską cenę początkową tak znanego samochodu zażądał właściciel samochodu, Sean Kiernan, który stwierdził na sali aukcyjnej przed rozpoczęciem licytacji, że za każdym razem, gdy ten samochód był wcześniej kupowany za $3,500. (Robert Kiernan, zmarły ojciec Seana, kupił samochód za $3,500, podobnie jak poprzedni właściciel, Frank Marranca.)

Aukcja nie była typową z jeszcze jednego powodu: Mustang był oferowany bez żadnej minimalnej rezerwy. Zazwyczaj samochody o wartości miliona dolarów są oferowane z pewną minimalną wymaganą kwotą sprzedaży i jeśli żaden nabywca nie wypełni tej kwoty, właściciele mogą zrezygnować ze sprzedaży. Jednak Kiernan zapowiedział, że chce mieć pewność, że samochód zostanie sprzedany za pierwszym razem, ponieważ nie chciał aby się powtórzyła bardzo emocjonalna poprzednia próba sprzedania przez jego ojca.

Samochód jest typu Coupe z zaciemnioną kratką i farbą zużytą na szorstką patynę, jego silnik został zmodyfikowany w celu zwiększenia prędkości i dźwięku dzięki dodatkowym mocowaniom kamery przyspawanym do metalowych rur pod korpusem. Bagażnik ma wycięte dziury na kable z prądnicy do zamocowanej z tyłu kamery.

Po zakończeniu zdjęc do filmu samochód był używany przez pracownika Warner Bros. w codziennej eksploatacji.

Marranca, detektyw z New Jersey, kupił go w 1970 r. za $3,500 a następnie w 1974 roku umieścił jego reklamę w magazynie Road & Track, z napisem „1968„ Bullett ”[sic] MUSTANG prowadzony przez McQueena w filmie… udokumentowane. Najlepsza oferta ”. Senior Kiernan kupił ten samochód w tym roku i zachował go aż do śmierci w 2014 roku, kiedy jego syn został właścicielem.

Samochód Bullitt jest jedną z wielu maszyn McQueena, które za jego legendarną pozycję wśród aktorów osiągają wysoką cenę. Pojazdy związane z McQueenem osiągają ceny znacznie wyższe od rynkowych. W 2014 roku Ferrari 275 GTB należące do McQueena z 1967 roku przez Scaglietti sprzedano za 10,18 mln USD. W 2015 r. Jego Porsche 930 Turbo z 1976 r. sprzedano za 1,95 mln USD - zdumiewająca suma, biorąc pod uwagę, że Porsche Turbos z tamtej epoki zwykle sprzedają za około 200 000 USD.

Bullitt stał się w ten sposób najdroższym amerykańskim samochodem sportowym sprzedawanym na publicznej aukcji, choć rekord najdroższego amerykańskiego samochodu, jaki kiedykolwiek wystawiono na aukcji - Goodsen and Co. z 2018 r. - Duesenberg SSJ, który sprzedał się za 22 mln USD przez Gooding and Co.

„Bullitt Mustang ma wszystko: świetną scenę pościgu, połączenie z McQueenem i fantastyczną historię” - powiedział McKeel Hagerty, dyrektor generalny Hagerty. „Fakt, że zniknął na dziesięciolecia po to, by ponownie stać się nie przerabianą "kapsułą czasu" z dawnych filmów, jest czymś, czego prawdopodobnie nigdy więcej już nie zobaczymy za życia”.

Do chwili obecnej nie jest wiadomym, kto został nowym właścicielem tego samochodu...


Słynny Ford Mustang, którym Steve McQueen ścigał się przez San Francisco w filmie "Bullitt", trafi na aukcję w przyszłym miesiącu na Florydzie. Według raportu Bloomberga, samochód, który nie został odrestaurowany od 1968 roku w Highland Green, może osiągnąć cenę nawet 5 milionów dolarów, stając się najdroższym Mustangiem, jaki kiedykolwiek sprzedano. Ale właściciel Sean Kiernan, w niezwykłym pomyśle dla pojazdu tego kalibru, nie ustalił ceny minimalnej, co oznacza, że ​​może zostać sprzedany za znacznie mniejszą cenę.

Kiernan, którego ojciec zapłacił 3500 $ za samochód w 1974 roku i zmarł, zanim ktokolwiek znał gdzie się znajduje, zapowiedział, że chce się upewnić, że sprzedaż pójdzie za pierwszym razem. „Wiedziałem, że bez żadnej rezerwy przestraszylibyśmy tak wielu ludzi” - powiedział Kiernan Bloombergowi. „Ale wszystko, co zrobiłby mój tata, i zawsze nienawidziliśmy oglądać aukcji, na których są zarezerwowane ceny. Podekscytowanie wciąż istnieje, ale z tyłu głowy myślisz, że możesz to zrobić od nowa , Nie zrobię tego ponownie. ” Sprzedaż 10 stycznia w domu aukcyjnym Mecum w Kissimmee będzie transmitowana na żywo w telewizji NBCSN. Kiernan dokonał zaskakującego wyboru, aby użyć Mecum zamiast domu, takiego jak RM Sotheby's lub Gooding & Co., który częściej obsługuje takie wysokiej jakości pojazdy.

„Wciąż istnieje bardzo aktywna część kultury samochodziarzy, która uważa Steve'a McQueena za najlepszego faceta od samochodów, i jest to starsza strona demografii, która prawdopodobnie będzie na wyprzedaży Mecum,” powiedział Jonathan Klinger z Hagerty. Samochód nie był pokazywany publicznie od dziesięcioleci, dopóki Ford Motor Co. i wnuczka McQueena, Molly, nie wzięli udziału w pokazie samochodowym w Detroit w 2018 roku, aby promować nową edycję Mustanga Bullitt.


A oto scena najsłynniejszego pościgu samochodowego w historii kina...28 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz