Ford v FerrariHollywood postanowił przedstawić prawdziwą historię amerykańskiego projektanta samochodów Carrolla Shelby'ego i urodzonego w Wielkiej Brytanii kierowcy Kena Milesa, którzy połączyli siły, aby zbudować rewolucyjny samochód wyścigowy dla Henry'ego Forda II.

Będzie to film fabularny zatytułowany "Ford v Ferrari". Producent - Twentieth Century Fox Film Corp. zadebiutował na całym świecie zwiastunem filmu, w którym wystąpili zdobywcy Oscara Matt Damon i Christian Bale, w niedzielę podczas meczu 2 finałów NBA w ABC. Niemal trzy minutowy zwiastun pokazuje, jak Shelby, grany przez Matta Damona, współpracuje z Miles'em, granym przez Bale'a, aby pokonać dominujące samochody wyścigowe Enzo Ferrari podczas słynnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans we Francji w 1966 roku.

Były dyrektor Forda Motor Co. Lee Iacocca, grany przez Jona Bernthala, podchodzi do słynnego konstruktora Carrolla Shelby'ego, aby zbudował dla Forda II „najwspanialszy samochód wyścigowy na świecie”. Shelby odpowiada Iacocc'ce, że ​​wygranie 24-godzinnego wyścigu Le Mans to jest „coś, czego nie można kupić”. Iacocca odpowiada: „Pieniądze mogą kupić prędkość”.


„Trzeba mieć prawdziwego kierowcę za kierownicą swojego samochodu; to Ken Miles”, głos Damona, jak mówi Shelby, gdy Bale widzi Milesa, zakładając kask wyścigowy.

Następnie Miles i Shelby siedzą przy stoliku w restauracji, rozmawiając o propozycji wyścigu. „Zamierzasz zbudować samochód, aby pokonać Ferrari przez Forda?” pyta Miles. „A jak dużo czasu im powiedziałeś, że potrzebujesz? Dwieście, trzysta lat?” Shelby odpowiada: „Dziewięćdziesiąt dni”.

Następnie Ford II, przedstawiony przez Tracy Letts, mówi do Shelby'ego w biurze wykonawczym Forda: „To nie pierwszy raz, kiedy Ford Motor poszedł na wojnę”.

Podczas nocnej sceny wyścigowej Tracy Letts w roli Forda II mówi: „Wiemy, jak robić więcej niż tylko przekładać papierki. "Śmiało, Carroll, idź na wojnę”.

Trailer kontynuuje serię odważnych, pełnych akcji scen wyścigowych, po czym kończy się sceną w której Shelby daje Fordowi II przejażdżkę po torze wyścigowym.


Bohater filmu - słynny konstruktor samochodów sportowych - Carroll Shelby zmarł w 2012 roku w wieku 89 lat Była znany jako projektant, kierowca wyścigowy i przedsiębiorca. Jego pojazdy, takie jak samochód sportowy Cobra, Shelby Mustang pierwszej generacji, GT40 z Le Mans i nowoczesny Mustang, należą do czołówki osiągnięć Forda po II wojnie światowej.

Shelby miał również swój wkład w rozwój samochodu sportowego Dodge Viper, różnych wysokowydajnych produktów Chryslera i własnego samochodu sportowego Shelby Series 1.

Lee Iacocca, dyrektor generalny Forda na początku lat 60., wiedział o Shelby i wiedział, że instaluje on silniki Forda w brytyjskich samochodach sportowych. Nie jest jasnym, czy Iacocca zwróciła się do Shelby, czy też odwrotnie, o przekształcenie Mustanga w samochód wyczynowy, ale to "Lee Iacocca naprawdę zostawał z nami przez całą drogę, zachęcał nas, a następnie wprowadził nas w program Mustang”, napisał Shelby w książce Alexa Gabbarda z 1990 roku „Fast Mustangs”.

12 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz