GM osiąga rekordowe zyski!

Świetne wyniki w Chinach i Ameryce Północnej dały General Motors zwiększenie zysku przed opodatkowaniem o 25 procent w trzecim kwartale i dochodu netto w wysokości 2,5 miliarda USD. Przychody wzrosły o 6,4 procent do 35,8 miliarda dolarów w tym okresie. Firma poinformowała, że ​​globalna marża zysku w trzecim kwartale osiągnęła 8,8 procent, w tym 10,2 procent w Ameryce Północnej. Wyniki trzeciego kwartału są porównywalne ze stratą prawie 3 miliardów dolarów rok temu, ze względu na sprzedaż europejskich marek GM - Opela / Vauxhall.

Zysk GM przed opodatkowaniem wzrósł z 630 milionów dolarów rok wcześniej do 3,2 miliarda dolarów teraz.

Dyrektor finansowy GM, Dhivya Suryadevara, nazwał wyniki "wspaniałym kwartałem" pomimo rosnących przeszkód, takich jak spowolnienie sprzedaży w Ameryce Północnej i Chinach - kluczowych rynkach GM. Wyniki znacząco pokonały szacunki Wall Street i zmobilizowały producentów samochodów do osiągnięcia, jeśli nie przekroczenia, najlepszego zakresu wytycznych na 2018 rok. GM powiedział, że spodziewa się zakończyć 2018 r. Z 9 do 10 procentowymi marżami zysku w Ameryce Północnej, wolne przepływy pieniężne w wysokości 4 USD miliardów i zysków o wartości około 6 USD za akcję. Pomimo niższej sprzedaży w USA i Chinach, GM był w stanie odnotować dobre wyniki w obu regionach dzięki połączeniu cenowych pojazdów o wyższej cenie. Północnoamerykańskie zyski w wysokości 2,8 mld USD, o 700 mln USD więcej niż rok temu, były spowodowane lepszą sprzedażą crossoverów i pickupów GM, w tym przeprojektowanego Chevroleta Silverado z roku 2019 i GMC Sierra.

GM, według Suryadevary, dostarczył w trzecim kwartale 45 000 nowej generacji pickupów, znanych jako T1s. W tym roku firma planuje dostarczyć 120 000 sztuk. Wraz z nadchodzącymi premierami ciężkich (heavy-duty) pickupów GM i pełnowymiarowych SUV-ów nowej generacji, Suryadevara zapowiedział, że firma może nadal czerpać korzyści z wysokich cen i rozważnych wydatków w Ameryce Północnej. "Nasza dyscyplina finansowa zdała egzamin w tym kwartale", powiedziała. "Idąc dalej, uważam, że jest ona całkowicie zrównoważona".

GM sprzedał 834 000 pojazdów w Ameryce Północnej w trzecim kwartale, w porównaniu z 925 000 przed rokiem. W USA sprzedaż spadła o 11 procent do 694,638 w ciągu kwartału. W Chinach Suryadevara przypisał firmie rekordowy wynik w trzecim kwartale w wysokości 500 milionów USD na nowe i przeprojektowane produkty - szczególnie w segmencie luksusowym, który był mniej podatny na spowolnienie sprzedaży w tym kraju. "To, co robimy, kontroluje to, co możemy kontrolować," powiedziała. "Mieliśmy intensywny nacisk na koszty, które pomogły nam w tym kwartale" i "nasza sprzedaż Cadillaca była efektywna." Sprzedaż GM w Chinach spadła o 15 procent do poziomu 835 934 w trzecim kwartale.

Wyniki w regionach:

Zarobki w Ameryce Północnej wzrosły o 37 procent do 2,8 miliarda dolarów, z 2,1 miliarda dolarów rok wcześniej. Zysk na działalność międzynarodową firmy spadł do 139 milionów USD z 389 milionów USD rok wcześniej, ale Chiny osiągnęły rekordowy dochód z kapitału w trzecim kwartale 485 milionów USD.

Finanse:

GM Financial odnotował zysk w wysokości 498 milionów USD z działalności kontynuowanej, z 310 milionów USD rok wcześniej.

Oczekiwania:

GM pokonał oczekiwania Wall Street na 14. kolejny kwartał. Firma zanotowała zysk w wysokości 1,87 USD za akcję, powyżej prognoz analityków na poziomie 1,25 USD.

GM Cruise:

Działalność firmy zajmującej się autonomicznymi pojazdami miała stratę netto w wysokości 214 milionów dolarów w trzecim kwartale. W tym roku firma zainwestowała 534 miliony USD w przyszłe produkty. Firma GM planuje zainwestować około 1 miliarda USD w GM Cruise w 2018 roku.

Akcje GM:

Wzrosły o 7,3 proc. do 35,97 $ w porównaniu do 8:30 przed południem w transakcjach przed wprowadzeniem na rynek. GM we wtorek zadeklarował dywidendę w czwartym kwartale w wysokości 38 centów za zwykłą akcję.17 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz