Honda Odyssey - Akcja serwisowa (recall)

Dotyczy: 2018 i 2019 minivanów Honda Odyssey, zbudowanych od 19 stycznia 2017 roku do 16 kwietnia 2018 roku.

Problem: Niektóre elementy tylnego zamka w elektrycznie przesuwanych drzwiach czasami nie zaskakują należycie, co może uniemożliwić prawidłowe i bezpieczne zatrzaśnięcie się przednich i tylnych zamków. W konsekwencji drzwi mogą się same otworzyć w czasie jazdy.

Amerykańska Honda przeprowadza akcję serwisową (recall) w 107 774 minivanów Odyssey w USA z powodu wadliwego działania zatrzasku, które może spowodować otwarcie się drzwi przesuwanych elektrycznie, gdy pojazd jest w ruchu, zgodnie z informacją z National Highway Traffic Safety Administration. Akcja obejmuje minivany Odyssey z roku 2018 i 2019.

Honda powinna zawiadomić właścicieli, a dealerzy wymienią lewe i prawe tylne blokady drzwi przesuwanych z napędem elektrycznym, bezpłatnie, zgodnie z NHTSA.

Oczekuje się, że akcja rozpocznie się 20 grudnia, kiedy producent będzie miał wystarczająco dużo zestawów naprawczych tych zatrzasków.

Nażądanie klienta dealerzy bez zestawów naprawczych dadzą właścicielom pojazdów dotkniętych tym problemem możliwość tymczasowego wyłączenia funkcji drzwi przesuwanych z napędem elektrycznym, dopóki części te nie będą dostępne. To tymczasowe rozwiązanie umożliwi ręczną obsługę drzwi przesuwanych.

Nie było doniesień o urazach związanych z tą usterką, jak podała we wtorek amerykańska Honda. W październiku sprzedaż amerykańska Odyssey wzrosła o 6,2 procent do 87 692 pojazdów. Chris Martin, rzecznik America Honda, oświadczył w środę, że nie spodziewa się aby ta akcja miała wpływ na sprzedaż do końca roku. "Zmiana linii produkcyjnej została wprowadzona na początku tego roku, a pojazdy wyprodukowane od tego momentu nie podlegają już tej akcji" - powiedział Martin. "Starsze samochody w posiadaniu dealera można będzie naprawić przed sprzedażą, ponieważ już mamy ograniczoną dostawę części zamiennych."

Chcesz sprawdzić czy Twój samochód jest objęty tą akcją? Kliknij tutaj!41 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz