Hyundai przeprowadza akcję serwisową (recall) obejmującą samochody modelu Elantra


Dotyczy: 2006 do 2011 Hyundai Elantra i 2007 do 2011 Hyundai Elantra Touring

Problem:

Wilgoć zbierająca się w module ABS może doprowadzić do spięcia i ewentualnie pożaru w komorze silnika

Hyundai Motor America przeprowadzi akcję serwisową (recall), która obejmie 430 000 pojazdów w USA, ponieważ wilgoć może dostać się do modułu ABS zapobiegającego blokowaniu się hamulców, powodując krótkie zwarcie elektryczne i możliwy pożar w komorze silnika. Akcja ta dotyczy modeli Hyundai Elantra z lat 2006-11 i Hyundai Elantra Touring z lat 2007-11. Producent nie podał globalnej liczby objętych tą akcją pojazdów.

Hyundai wysłało list do NHTSA 6 lutego, potwierdzając tę wadę dotyczącą bezpieczeństwa. „Zwarcie elektryczne w układzie ABS może spowodować pożar, nawet gdy samochód jest wyłączony, zwiększając ryzyko obrażeń”, stwierdził w liście producent samochodów.

Według dokumentu NHTSA Hyundai nie był w stanie do tej pory zidentyfikować „przyczyny tej wady projektowej lub produkcyjnej”, który powoduje przenikanie wilgoci.

Aby rozwiązać problem, dealerzy zainstalują przekaźnik wyłączający prąd w głównej skrzynce bezpieczników pojazdu, aby zapobiec ryzyku zwarcia ABS, gdy samochód jest wyłączony.

Właściciele zostaną powiadomieni o wycofaniu od 3 kwietnia. Rzecznik Hyundai Michael Stewart powiedział, że producent samochodów nie jest świadomy żadnych wypadków ani obrażeń związanych z tym stanem. „To wycofanie nie jest związane z poprzednimi wycofaniami Hyundai z powodu problemów z silnikiem” - zapowiedział Michael Stewart.

Jak dotąd co najmniej trzy pojazdy Elantra miały pożary w komorze silnika, które mogą być związane z modułem ABS.

11 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz