Jest porozumienie! Sędzia federalny zatwierdził porozumienie między Fordem a właścicielami.Wreszcie zakończyła się sprawa pozwu zbiorowego ("Class Action Lawsuit") dotyczącego jednego z największych bubli w motoryzacji - tzw. Podwójnego Sprzęgła ("Powershift DPS6") instalowanego w bardzo wielu samochodach Ford Fiesta i Ford Focus z lat 2011 do 2016. W czwartek, 6 marca Sędzia Federalny ostatecznie zatwierdził porozumienie w nowej wersji, która została wynegocjowana przez Michaela Kirkpatricka z niedochodowej organizacji chroniącej klientów - "Public Citizen". Michael Kirkpatrick zaskarżył wcześniejsze porozumienie w pozwie zbiorowym przeciwko Fordowi jako niekorzystne dla konsumentów, pomimo zgody adwokatów prowadzących sprawę pozwu jak i firmy Ford.

Ostateczne porozumienie zostało podpisane przez wszystkie strony - to jest Public Citizen, Adwokatów prowadzących sprawę Class Action, firmy Ford i Sędziego Federalnego.


Czego ta sprawa dotyczy? Klienci Forda twierdzili w złożonych dokumentach prawnych, że kompaktowe samochody 2012-16 Focus i 2011-16 Fiesta zostały zbudowane z przekładniami podatnymi na „drżenie, ślizganie się, szarpanie, wahanie podczas zmiany biegów, przedwczesne zużycie wewnętrzne, opóźnienia przy redukcji biegów i w niektórych przypadkach, nagłe lub opóźnione przyspieszenie.”


Kto jest objęty tym porozumieniem?

Wszyscy właściciele samochodów 2012 do 2016 Ford Focus z podwójnym sprzęgłem i właściciele Forda Fiesty z podwójnym sprzęgłem z lat 2011 do 2016 z wyjątkiem tych osób, które wypisały się oficjalnie z tego pozwu decydując się na prowadzenie sprawy na własną rękę.


Kto i ile powinien dostać odszkodowania?

  1. Buyback. Obecni i byli właściciele, którzy naprawiali skrzynię biegów w swoim samochodzie minimum 3 razy w ciągu pierwszych 5 lat lub 60,000 mil i są objęci stanowymi przepisami "Lemon Law" mogą starać się o odkupienie samochodu za oryginalną cenę i odsetki minus sensownie obliczony koszt używania. (Zwykle między $15 a $22 tysiące dolarów).

  2. Buyback Obecni i byli właściciele, którzy naprawiali skrzynię biegów w swoim samochodzie minimum 4 razy w ciągu pierwszych 5 lat lub 60,000 mil i NIE są objęci stanowymi przepisami "Lemon Law" mogą starać się o odkupienie samochodu za oryginalną cenę i odsetki minus sensownie obliczony koszt używania. (Zwykle między $15 a $22 tysiące dolarów).

  3. Obecni i byli właściciele samochodów, którym odmówiono naprawy skrzyni w ramach gwarancji mają prawo do zwrotu poniesionych kosztów plus odszkodowanie i przedłużenie gwarancji.

  4. Wypłata w gotówce lub bon na zakup samochodu o podwójnej wartości za każdą wizytę w serwisie Forda związaną z naprawą skrzyni biegów w okresie 7 lat lub 100,000 mil. -a) - $200 za trzecią wizytę powiązaną z wymianą jakiegoś zespołu w skrzyni biegów. $275 za czwartą, $350 za piątą itd. konsekwentnie aż do sumy $2,325 dolarów lub $4,650 bon na zakup nowego samochodu. -b) - $50 za trzecią wizytę związaną z przeprogramowaniem kontrolera (flashing) plus $50 za następną, aż do $600. - c) - $20 - dla klientów, którym odmówiono naprawy

  5. Ograniczenia czasowe. Buyback - żądanie musi być złożone na specjalnej formie https://consumerarbitrationprogram.com/submitclaim/ do 3 października 2020 roku lub nie później niż w 6 lat od pierwszej rejestracji samochodu. Żądanie odszkodowania za wizyty w serwisie muszą być złożone w terminie do 3 października 2020 roku lub 180 dni po ostatniej wizycie w serwisie. Firma Ford ma 10 dni na odpowiedź.

Jak złożyć prośbę o odszkodowanie:

Wypełnić odpowiednią formę na witrynie Capstone Law (Administratora ugody) tutaj: www.fordtransmissionsettlement.com/submit-a-claim.aspx lub telefonicznie: 844-540-6011. Więcej wyjaśnień (W języku angielskim) można znaleźć Tutaj: http://fordpowershiftlawsuit.com/


Jeżeli ktoś jest zainteresowany pomocą przy wypełnianiu tej formy proszę zadzwonić do Autowusa - tel. 773-796-7015.


40 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz