Koniec silnika spalinowego?

W ramach rozliczenia skandalu związanego z oszustwami dotyczącymi emisji spalin w silnikach Diesel'a Volkswagena niemiecki producent zdecydował się zainwestować w technologię pojazdów elektrycznych. Obejmuje to zobowiązanie się do zbudowania tysięcy stacji ładowania akumulatorów EV w USA, a następnie podjęcie działania mające na celu dodanie dziesiątek pojazdów elektrycznych do jego linii produkcyjnej w ciągu najbliższych kilku lat. Wygląda na to, że VW jest poważnie zaangażowany w pojazdy elektryczne, a jego samochody napędzane benzyną wkrótce znikną z tego świata.

Bloomberg donosi, że Grupa Volkswagena wprowadzi nową generację samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, począwszy od 2026 roku. Następnie planuje całkowicie wycofać silniki spalinowe. Do 2030 r. Firma VW twierdzi, że będzie oferować hybrydowe lub elektryczne wersje całej swojej linii 300 pojazdów.

"Nasi koledzy pracują nad ostatnią platformą dla pojazdów, które nie są neutralne pod względem emisji CO2", powiedział Michael Bloom, szef strategii marki Volkswagen. "Stopniowo wycofujemy silniki spalinowe do absolutnego minimum." Podczas gdy Volkswagen sprzedaje już elektryczną wersję swojego Golfa hatchback, pierwszym dalekosiężnym EV tej grupy będzie Porsche Taycan, który trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Niedawno Audi zaprezentowało E-Tron GT, elektryczny sedan, którego produkcję rozpocznie w 2020 roku. Niedługo potem Volkswagen będzie posiadał już trzy auta dalekiego zasięgu.39 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz