Koniec subsydiowania samochodów elektrycznych? - Mur ważniejszy!


Prezydent #Trump przedstawił swój nowy #budżet w wysokości 4.75 biliona dolarów w którym znalazły się m. in. takie rozwiązania:

$8.6 miliarda na budowę muru i obcięcie subsydiowania prawie wszystkich programów związanych z ochroną środowiska i rozwoju nauki.

Biały Dom zaproponował w poniedziałek m.in. wyeliminowanie ulgi podatkowej o wartości do 7.500 USD na zakup nowych pojazdów elektrycznych, co, podobno, pozwoli zaoszczędzić rządowi USA 2,5 mld USD w ciągu dekady. Główni producenci samochodów lobbują w Kongresie, by rozszerzyć kredyt, który jest likwidowany po tym, jak firmy osiągną 200 000 sprzedanych pojazdów. Producenci mają nadzieję, że Kongres mógłby powiększyć dotacje poprzez włączenie go do pakietu rozszerzonych przepisów podatkowych, które w przeciwnym razie wygasną, a które mogłyby zostać zatwierdzone w tym roku.

#Tesla Inc. i General Motors osiągnęły w zeszłym roku ilość 200 000 sztuk sprzedanych samochodów, ale inni główni producenci samochodów są daleko od tej liczby.

Nabywcy Tesli otrzymują już tylko 3 750 USD rabatu podatkowego od 1 stycznia i suma ta spadnie do 1 875 USD przez sześć miesięcy począwszy od 1 lipca. Rabat na pojazdy GM spadnie do 3 750 USD 1 kwietnia, a następnie spadnie do 1 875 USD w październiku przez następnych sześć miesięcy. Zniknie on całkowicie dla nabywców Tesli już w styczniu 2020 r. a w kwietniu 2020 r. dla GM.

W listopadzie w raporcie kongresowym stwierdzono, że w 2016 r. 57 066 podatników otrzymało 375 mln USD ulg podatkowych na pojazdy elektryczne. Kongres oszacował wcześniej koszt kredytu na 7.5 mld USD pomiędzy rokiem 2018 a 2022 rokiem. Rabat ten cieszy się dużym poparciem wśród Demokratów w Kongresie, ale senator John Barrasso, republikanin, który przewodniczy Senackiemu Komitetowi ds. Środowiska i Robót Publicznych, zaproponował, aby zakończyć je całkowicie.

W grudniu doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow powiedział, że administracja prezydenta Donalda Trumpa chce zakończyć dotacje na samochody elektryczne i inne powiązane elementy, w tym odnawialne źródła energii. „W ramach naszej polityki chcemy zakończyć wszystkie te dotacje” - powiedział Kudlow. „A tak przy okazji, inne dotacje, które zostały nałożone podczas administracji Obamy, kończymy, czy to na odnawialne źródła energii itd.” Trump w zeszłym roku zagroził wyeliminowaniem dotacji dla GM w odwecie za decyzję firmy o zamknięciu pięciu zakładów w Ameryce Północnej i cięciu 15 000 miejsc pracy.

Budżet Trumpa na 2020 proponuje również zakończenie finansowania programu pożyczkowego Departamentu Energii, który pomógł producentom samochodów w budowie bardziej ekonomicznych modeli, w tym Tesli, Ford Motor Co. i Nissan Motor Co. Ale program nie sfinansował żadnej nowej pożyczki od 2011 roku.

National Highway Traffic Safety Administration poszukuje 14,2 miliona dolarów na wdrożenie i rozwój technologii samochodów samoprowadzących się, w tym testów i badań w celu rozwiązania problemów regulacyjnych. Budżet Trumpa o wartości 4,7 biliona dolarów, który ma na celu obniżenie finansowania pomocy zagranicznej i Departament Stanu a zwiększa wydatki na wojsko i ochronę granicy, zostanie jednak najprawdopodobniej odrzucony odrzucony przez Kongres.

18 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz