Która marka produkuje najrzadziej psujące się samochody w ciągu pierwszych trzech lat?


Słynna firm marketingowa opublikowała kolejne wydanie swojej słynnej ankiety dotyczącej niezawodności samochodów po 3 latach z bardzo interesującymi rezultatami... Zanim zaczniemy się przyglądać wynikom warto wspomnieć, że jedyną firmą, która odmówiła swojej zgody na zbieranie danych od jej nabywców była firma Tesla, co uniemożliwiło oszacowanie jak samochody tej firmy zachowują się na przestrzeni lat, jeśli chodzi o niezawodność...

Przez 8 lat z rzędu na pierwszym miejscu plasowała się firma Lexus ale w tym roku tę passę przełamała firma należąca do Hyundaia - Genesis. Na drugim miejscu uplasowała się firma Lexus a na trzecim - najlepsza firma z tzw. rynku masowego - Buick. Badania te prowadzone są już od 31 lat i polegają na obliczaniu liczb usterek w samochodach w odniesieniu do 100 samochodów w czasie ostatnich 12 miesięcy, a więc w roku bieżącym zostały opublikowane wyniki niezawodności samochodów z rocznika 2017.

Ogólnie rzecz biorąc, J.D. Power stwierdziła, że modele z 2017 r. średnio miały 134 usterek na 100 badanych pojazdów, co stanowi niewielką poprawę w porównaniu z modelami z 2016 r. w badaniu z 2019 r. Oprócz 10 najlepszych marek również Mazda, Cadillac, Hyundai i Kia wypadły lepiej niż średnia w branży.


Najbardziej niezawodne modele samochodów osobowych:

Najbardziej niezawodne modele SUV, minivanów i pickupów.

Niezawodność pojazdów poprawia się, ale w wolniejszym tempie: średnia w branży w 2020 r. wynosi 134 PP100, co stanowi poprawę o zaledwie 2 PP100 od 2019 r. (Jednak w 2019 r. nastąpiła poprawa o 6 PP100 w stosunku do badań z roku 2018 r.)

Pomimo spowolnienia wskaźnika poprawy, 2020 oznacza najlepsze wyniki producentów samochodów w historii tych badań.

Wzrost niezawodności spowodowany Crossoverami i SUV-ami: Crosdsovery i SUV-y nadal mają nieco więcej problemów niż samochody osobowe, ale luka się zmniejsza. Średnio właściciele crossoverów / SUV-ów mają 134 PP100, w porównaniu do 127 PP100 wśród właścicieli samochodów osobowych. Ta różnica 7 PP100 znacznie się zmniejszyła od 2019 r. Ponieważ crossovery / SUV stanowią obecnie ponad 50% sprzedaży nowych pojazdów rocznie, niezwykle ważne jest, aby producenci samochodów osiągnęli ten sam poziom jakości i niezawodności, co samochody osobowe.

Technologia produkcji systemów Informacyjno-rozrywkowych w samochodach wykazuje największą poprawę: System ten jest najbardziej poprawioną kategorią (o 2,3 PP100), ale nadal daje więcej problemów niż jakakolwiek inna kategoria w badaniu. Właściciele nadal przytaczają problemy z rozpoznawaniem głosu, łącznością Bluetooth® i systemami nawigacji. „Wielu właścicieli skarży się na te systemy na wczesnym etapie użytkowania, a trzy lata później nadal są nimi sfrustrowani”, powiedział przedstawiciel J.D. Power - Dave Sargent. „Obserwujemy poprawę, ale producenci samochodów wciąż mają przed sobą długą drogę, zanim będą mogli ogłosić zwycięstwo w tej dziedzinie”.

Najbardziej niezawodnym modelem samochodu z 2017 roku okazał się Lexus ES sedan z 2017 roku, który średnio miał 52 (najlepszy wynik w historii tych badań) usterki na 100 samochodów, a więc połowa Lexusów ES nie miało żadnej usterki przez 3 lata.

Pierwszy model całkowicie elektryczny otrzymuje nagrodę: Nissan LEAF jest pierwszym modelem całkowicie elektrycznym, który otrzymał nagrodę segmentową za samochód kompaktowy.

Źródło: J.D.Power Press Release, 12 luty 2020


94 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz