Które samochody są kradzione najczęściej?

Amerykański Instytut "Highway Loss Data Institute" gromadzący dane dotyczące strat firm ubezpieczeniowych ogłosił nowe dane dotyczące strat związanych z kradzieżami samochodów.

Dwa duże samochody znane ze swoich mocnych silników - Dodge Charger HEMI i Dodge Challenger SRT Hellcat - znajdują się na liście pojazdów, które są najczęściej kradzione wynika z tych danych.

Oba te pojazdy mają wskaźnik roszczeń z tytułu kradzieży ponad 5 razy wyższy niż średnia dla modeli z lat 2016-18, podobnie jak Infiniti Q50, luksusowy sedan średniej wielkości. Prawie wszystkie 20 modeli o najwyższych stawkach kradzieży to pojazdy z dużymi silnikami, pojazdy luksusowe lub pickupy.

Nieco zagadkowym jest to, że samochód, który znajduje się na szczycie listy najmniej skradzionych pojazdów, to także luksusowy sedan średniej wielkości - BMW serii 3 z napędem na dwa koła. Miał tylko jedno roszczenie dotyczące kradzieży pojazdu przy 104,901 rocznych ubezpieczeń tych pojazdów.

Dwa pojazdy na liście najmniej kradzionych to Tesla Model S i Model X. Ich niski współczynnik kradzieży może być związany z faktem, że jako pojazdy elektryczne są zwykle zaparkowane w garażach lub w pobliżu domu, aby być blisko zasilacza. W oddzielnym raporcie z zeszłego roku HLDI wykazało, że pojazdy elektryczne różnych producentów mają niższy wskaźnik roszczeń kradzieży niż porównywalne pojazdy o napędzie tradycyjnym.

Na liście najbardziej kradzionych pojazdów nie ma żadnej wersji Cadillaca Escalade, która wcześniej dominowała w rankingach pojazdów popularnych wśród złodziei.Częściowo dlatego, że duży luksusowy SUV ma teraz większą konkurencję w tej kategorii, w tym Infiniti QX80 i Land Rover Range Rover, pojazdów, które są obecnie jednymi z najbardziej kradzionych.

Raporty kradzieży HLDI, analizując roszczenia na rok ubezpieczonego pojazdu, pozwalają ludziom porównywać względne ryzyko każdego pojazdu. Z kolei inne listy najbardziej skradzionych pojazdów zawierają surowe liczby kradzieży i dlatego są zdominowane przez najpowszechniejsze pojazdy na drodze.

Raport kradzieży całego pojazdu HLDI różni się od standardowego raportu kradzieży, który analizuje wszystkie roszczenia kradzieży, w tym roszczenia dotyczące skradzionych części pojazdu lub przedmiotów zabranych z pojazdu.

Aby odizolować roszczenia dotyczące całych pojazdów, HLDI przyjrzał się kwotom zapłaconym za całkowite straty w ramach pokrycia kolizji, co jest ogólnie wartością rezydualną pojazdu. Jeśli płatność związana z roszczeniem z tytułu kradzieży jest zbliżona do tej, jakiej można by oczekiwać w przypadku całkowitej straty z tytułu pokrycia kolizji tego samego pojazdu w tym samym wieku, uważa się, że jest to roszczenie z tytułu kradzieży całego pojazdu.

Podobnie jak w przypadku wszystkich analiz HLDI, wyniki w raporcie kradzieży całego pojazdu są dostosowywane w celu uwzględnienia wpływu czynników demograficznych i geograficznych.

Lista najczęściej kradzionych samochodów

Lista najmniej kradzionych samochodów

Wg Insurance For Highway Safety

106 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz