Las Vegas SEMA 2019, czyli doroczne targi sprzętu tuningowego do samochodów

Aktualizacja: 12 lis 2019Specialty Equipment Market Association (SEMA) czyli "Stowarzyszenie Handlowe Producentów Sprzętu Specjalistycznego" działające na rynku tuningowym części samochodowych zostało utworzone w 1963 r. Obecnie składa się z 6383 firm na całym świecie, skupiających producentów części zamiennych, producentów oryginalnego sprzętu (OEM), mediów, dealerów samochodowych, dystrybutorów sprzętu specjalistycznego, instalatorów, sprzedawców detalicznych i specjalistów od konserwacji.

SEMA świadczy usługi dla pracowników swoich firm członkowskich, które obejmują edukację i rozwój zawodowy, badania rynku, doradztwo legislacyjne i regulacyjne, publikacje branżowe, rozwój biznesu międzynarodowego i współpracę między przedsiębiorstwami. Największa z imprez SEMA odbywa się corocznie w pierwszym tygodniu listopada jako SEMA Show w Las Vegas Convention Center w Las Vegas w stanie Nevada w połączeniu z Automotive Aftermarket Industry Week.

W ramach tego wydarzenia SEMA i inne grupy handlowe na rynku motoryzacyjnym tworzą Auto Show jako jedno z największych wydarzeń w kalendarzu Las Vegas.

To auto show nie jest otwarte dla publiczności. Od uczestników wymagana jest rejestracja jako przedstawiciel mediów, producent, kupiec lub wystawca. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w Las Vegas od 5-tego do 8-mego listopada

A oto (UAKTUALNIONE!) najciekawsze propozycje przygotowane na ten rok: Skradziony Dodge Challenger Quintin Brothers


Ten 1000-konny Dodge Challenger przeżył szaloną przygodę po przybyciu do Las Vegas. Firmie Quintin Brothers Auto & Performance z siedzibą w Vermont skradzioną pickup z przyczepą na kilka dni przed pokazem. Ich niestandardowy Challenger był w środku. Zainstalowane wideo pomogło wytropić sprawcę, ale kiedy policjant ze stanu Nevada, próbował zablokować skradzionego Challengera na parkingu, podejrzany popchnął Forda Explorera policjanta i uciekł. Po wyjechaniu z parkingu podejrzany przebił się przez ogrodzenie i poprowadził skradzionego Challengera po pobliskim torze kartingowym - podczas imprezy kartingowej. W końcu porzucił samochód i został później aresztowany. Bracia Quintin i ich Dodge Challenger przybyli na pokaz SEMA w ranach bitewnych z dzikiego pościgu.!

AEV Jeep Gladiator


Ten Jeep Gladiator jest wyposażony we wszystkie odpowiednie elementy umożliwiające szybkie ubrudzenie się błotem. Ma mocne amortyzatory Bilstein, podnoszone zawieszenie i 37-calowe opony. American Expedition Vehicle (AEV) jest znany z zamiany dużych trucków na pojazdy terenowe, a następnie dodawania zestawów podnoszących zawieszenie i innych akcesoriów terenowych.


Nissan Frontier Desert Runner


Obecna generacja Nissana Frontiera ma może 16 lat, ale ta koncepcja powyżej dowodzi, że Nissan wie, czego ludzie na SEMA chcą w pickupie: mnóstwo elementów zawieszenia, niesamowite opony terenowe, pewnego rodzaju listwa świetlna i moc 600 KM z 5,8 litrowego V-8. Tymczasem możemy mieć tylko nadzieję, że jeden z tych składników zostanie wykorzystany przy nadchodzącym odświeżeniu Frontiera...


RTR Rambler Ford Ranger

Ford przedstawił szereg zmodyfikowanych Rangers'ów. Na pierwszy rzut oka RTR Rambler Ford Ranger wygląda, jakby to była wersja Raptora Rangera, ale nie bądź zbyt podekscytowany, tak nie jest. Część wyglądu podobnego do Raptora pochodzi z zestawu do podnoszenia samochodu w ramach tzw. Ford Performance Parts.

Nowe sprężyny śrubowe podnoszą przednie koła o dwa cale, podnosząc przedni koniec na tę samą wysokość co nieobciążona tylna oś oraz zwiększając kąty natarcia, aby pomóc Rangerowi pokonywać wyższe przeszkody. Większe opony Nitto Ridge Grappler o średnicy 33 cali montuje się na kołach RTR Tech 6, aby upewnić się, że możesz wylądować gdzieś na tyle daleko, aby koniecznym był namiot zamontowany nad skrzynią ładunkową...


1968 Ford Bronco


Ostatnio jest sporo szumu w związku z nadchodzącym Fordem Bronco, który ma zadebiutować na początku 2020 roku. Dzięki współpracy między Jayem Leno i Fordem, ten Bronco ma doładowane 5,2-litrowe V-8 od Forda Mustanga Shelby GT500 i pięcio stopniową manualną skrzynię biegów. Zachowane zostało proste piękno oryginalnego Bronco. 18-calowe stalowe koła Detroit Steel Wheels to świetne połączenie starego stylu i nowoczesnych potrzeb. Kolor Tonco Blue Bronco wyglądałby świetnie na Mustangu lub F-150 Raptor.

60-lecie Hondy w USA

Hennessey Maximus buduje 1000-konny Jeep Gladiator z piekła!

Firma tuningowa Hennessey z Teksasu buduje 24 Jeepy Gladiator z napędem Hellcat. Gladiator Maximus osiągnie 1000 koni mechanicznych i 933 funtów stóp momentu obrotowego. Zostanie zaprezentowany na tegorocznym pokazie SEMA.

Cena? - 225 000 USD, a cena ta obejmuje również nowego Jeepa Gladiatora 2020.Ram 1500 OTG

Przygotowana przez Mopar wersja Rama 1500 OTG (od "off the grid", czyli dosłownie "poza siecią") to koncepcja powrotu do natury być może najlepsza od lodówek odpornych na niedźwiedzie (chyba że zapytasz o to niedźwiedzie). Ram ma wyciągarkę z przodu, lodówkę z tyłu i łóżko nad nią na dłuższe, w dalsze bezdroża wycieczki. 35-calowe opony Goodyear MT / R z oponami Kevlar pomagają uniknąć typowych przebić ścian bocznych na nierównych szlakach. Panele słoneczne zapewniają ładowanie akcesoriów zasilanych bateryjnie.

Paka Rebela 1500 OTG jest pełna niemal każdego gadżetu, jakiego mógłby wymagać tydzień pod gwiazdami. Bagażnik Yakima mieści zarówno namiot na dachu powyżej, jak i sprzęt pod nim. Składana markiza rozciąga się z tyłu i po stronie pasażera ciężarówki, pomagając wczasowiczom w ostrym słońcu lub deszczu. Na bagażniku zamontowany jest zbiornik na propan do kuchenki gazowej, gaśnica do gaszenia pożarów, a nawet zasilana bateryjnie lodówka Dometic.

Klapa tylna 60/40 otwiera się, umożliwiając korzystanie z lodówki i wysuwanego systemu szuflad, w którym znajduje się deska do krojenia, zlew i więcej miejsca na przybory kuchenne. Chcę taki!


Ford podnosi, powiększa i wyściela dywanami SEMA Super Duty Concept

Wszechstronny już behemot otrzymuje dziesiątki różnorodnych przeróbek na rynku części tuningowych, ale przede wszystkim staje się... jeszcze wyższy!

Najnowszy Super Duty to już bardzo wysoki pickup z wizualnym stosunkiem wysokości do szerokości jak w autokarze. Ford wie, że niewielu jego klientów naprawdę wymaga tak dużej ładowności i udźwigu, ale wiedzą też, że wielu z nich zrobi wszystko, aby trucka tak przystosować i tak...


24 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz