LIII Super Bowl i Mercedes

Mercedes-Benz - którego nazwa zdobi stadion w Atlancie, na którym zostanie rozegrany Super Bowl LIII (czyli 53-ci) - powraca do gry jako sponsor, po rezygnacji w 2018 roku. Rzeczniczka Mercedesa potwierdziła plany reklamowania się podczas finałów, które odbędą się 3 lutego i będą transmitowane przez sieć telewizyjną CBS. Szczegóły na razie nie są znane. Główną agencją reklamową Mercedesa w Stanach Zjednoczonych jest Merkley & Partners.

Luksusowa marka była reklamodawcą Super Bowl w latach 2017, 2015, 2013 i 2011. Mercedes-Benz USA nazywa Atlantę domem od 2015 roku, kiedy to przeniósł swoją siedzibę w USA z New Jersey do Atlanty. W tym samym roku Mercedes podpisał 27-letni kontrakt na prawa do swojej nazwy nowego stadionu w Atlancie, za które podobno zapłacił 324 miliony dolarów. Stadion, który został otwarty w 2017 roku, zapewnia firmie miejsce do rozrywki dla pracowników, dealerów i innych partnerów podczas Super Bowl.

Plany obejmują goszczenie VIPów w ultra ekskluzywnym klubie Gullwing, jak twierdzi rzeczniczka.

Producent wykorzystał swoją reklamę Super Bowl 2017, aby zareklamować GT Roadster.

Reklama oparta była na jednej z najsłynniejszych piosenek tzw. "Heavy Metal". Na miejscu pojawili się starzy motocykliści i "Born to Be Wild" zespołu Steppenwolf.Mercedes jest pierwszym producentem samochodów, który potwierdził zakup reklam w grze 2019. W ubiegłym sezonie było 11 reklam z udziałem sześciu marek samochodowych: Ram i Jeep (oba należące do Fiata Chryslera), a także Lexus Hyundai, Kia, Toyota i Toyota Motor Corp. W 2017 r. było ośmiu producentów samochodów prezentujących łącznie 10 reklam.

Jak do tej pory poza przemysłem samochodowym tylko dwie inne marki publicznie potwierdziły zakup reklam w grze w 2019 roku: Avocados z Meksyku i producent maty samochodowej WeatherTech. Obie marki były w ostatnich latach regularnymi reklamodawcami Super Bowl. Mercedes zanotował sprzedaż 27 737 samochodów w październiku, o 4,9 procent mniej niż w tym samym miesiącu w 2017 roku. Jednak marka utrzymała pozycję lidera wśród marek luksusowych, rozszerzając swoją przewagę nad BMW, podała Automotive News.  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz