Mercedes nie lubi akcji serwisowych?

Firma Mercedes-Benz USA jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez amerykański organ nadzoru bezpieczeństwa drogowego (NHTSA), który twierdzi, że producent luksusowych samochodów zbyt długo czeka, aby przesłać właścicielom samochodów zawiadomienia dotyczące ewentualnych problemów związanych z bezpieczeństwem jak również i informowaniem w terminie agencji rządowej. National Highway Traffic Safety Administration poinformował oddział niemieckiej firmy Daimler AG, że stwierdził liczne przypadki, w których właściciele samochodów objętych akcją serwisową (recall) nie zostali powiadomieni na czas t.j. w ramach obowiązujących federalnie 60-dni.

Firma czasami "pomijała krytyczne informacje na temat problemu, dla którego podjęto decyzję o akcji serwisowej, lub szczegóły planów jego przeprowadzenia" stwierdził Stephen Ridella, dyrektor Urzędu ds. Wdrażania Dochodzeń w NHTSA. Agencja ma również pytania dotyczące "procesu i rytmu" Mercedes-Benz w podejmowaniu decyzji o przeprowadzaniu akcji recall i powiadamianiu o nich NHTSA.

Gigant samochodowy często nie spełniał wymogów wymaganych do obsługi narzędzia NHTSA służącego do wyszukiwania numerów identyfikacyjnych pojazdów objętych akcją serwisową wg listu NHTSA, który był datowany 22 października. Dział ds. otwierania akcji recall przeprowadza kontrolne dochodzenie w celu zbadania tej sprawy, jak zapowiedziane jest w tym liście. Rezultatem tych niedociągnięć była możliwość nie poinformowania na czas właścicieli pojazdów o potencjalnym niebezpieczeństwie.

Właściciele tych pojazdów nie byli w stanie uzyskać krytycznych dla bezpieczeństwa informacji na temat otwartych akcji recall związanych z bezpieczeństwem w swoich pojazdach wg złożonego wniosku.

W e-mailowym oświadczeniu Mercedes powiedział, że "dokłada wszelkich starań, aby nasze akcje serwisowe (recall) i powiadomienia klientów były wykonywane terminowo. Będziemy ściśle współpracować z NHTSA nad tymi zastrzeżeniami poruszonymi w liście i postaramy się rozwiać wszystkie jego (NHTSA) obawy. "15 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz