NAIAS 2019 - 2020 Kia Telluride


2020 Kia Telluride

Kia w Detroit pokazała wersję produkcyjną 2020 Kia Telluride. 3-rzędowy crossover może pomieścić do ośmiu osób i będzie ciut wyżej niż Sorento w zestawie SUV w tej firmie. Będzie w miejscu, które nie było zajęte od czasu odejścia Borrego w 2009 roku. Telluride jest napędzany przez 296-konny 3,8-litrowy silnik V6 i będzie dostępny z napędem na przednie lub na wszystkie koła. Odpowiednio wyposażony, Telluride może holować do 5000 funtów.

Kia naładowała Telluride z zaawansowanymi elektronicznymi systemami bezpieczeństwa, pomagającymi kierowcy i technologią informacyjno-rozrywkową. Dostępny jest system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala, a także systemy bezpieczeństwa, które pomagają kontrolować prędkość, hamowanie i użytkowaniem crossovera w różnych warunkach pogodowych i terenowych.

Dostępny jako opcja zaawansowany system monitorowania martwego pola może aktywnie uniemożliwić zmianę pasa ruchu na pas zajęty przez inny pojazd.

Jedną z dostępnych opcji w Telluride będzie unikalny system, który informuje kierowców na kilka sposobów, że zostawili dziecko lub np. psa na tylnym siedzeniu. Ostrzeżenia obejmują powiadomienia na tablicy rozdzielczej, dźwięk alarmu pojazdu i wysłanie ze sterownika wiadomości tekstowej, aby ostrzec kierowcę. Kia Telluride jest budowana w West Point w stanie Georgia. Wejdzie do sprzedaży nieco później w 2019 roku.


14 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz