NAIAS 2019 - Toyota i Lexus


2020 Supra

#Toyota spędziła lata dokuczając i bawiąc się projektem nowej Supry. Firma wypuszczała zwiastuny, projekty koncepcyjne i różne silniki do zakamuflowanych prototypów. Były przecieki ukazujące niemal wszystko na temat Supry przed jej premierą w poniedziałek. Zmęczenie Suprą stawało się poważnym problemem, ponieważ trudno jest utrzymać ten poziom emocji bez zniecierpliwienia i znudzenia. Jednak Toyota ciągle może liczyć na baczną uwagę na każdym pokazie nawet przy braku ekscytujących odkryć tylko dlatego, że nazwa Supra ma przyciągającą moc. Dodatkowo, przy ocieraniu się poniżej 50 000 USD, oczekuje się, że będzie kosztować znacznie mniej niż #BMW Z4, z którym dzieli platformę i wnętrze.

#Supra trafi do salonów sprzedaży latem 2019 roku. Będzie dostępna w trzech wersjach wyposażenia: 3.0, 3.0 Premium i Launch Edition. Cena podstawowa zaczyna się od 49.990 USD. Wersja Launch Edition, z której tylko 1500 sztuk będzie dostępnych, rozpocznie się od $55,520. Projektanci i inżynierowie czerpali inspirację z ręcznie produkowanego, limitowanego wydania Toyoty z 1967 roku 2000 GT oraz wersji czwartej generacji wycofanej pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Samochód posiada 3-litrowy, 6-cylindrowy, turbodoładowany silnik o mocy 335 KM i 8-biegową automatyczną skrzynię biegów z ręcznymi manetkami do zmiany biegów. Nowa Supra przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w przybliżonym czasie 4,1 sekundy. Ma elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 155.Lexus pokazał na tegorocznym North American International Auto Show parę wysokiej klasy sportowych coupé - #Lexus RC F 2020 i bardziej ekstremalną wersję RC F Track. Zaktualizowane samochody czerpią moc z 5-litrowego silnika V8 o mocy 472 koni mechanicznych. W obu samochodach moc jest wysyłana do tylnych kół dzięki ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

RC F Track Edition waży mniej niż standardowy RC F i ma szacunkowy przyspieszenie od zera do 60 mph w czasie krótszym niż cztery sekundy. Włókno węglowe jest stosowane na dachu RC F Track Edition oraz w tylnym skrzydle, aby pomóc zmniejszyć ciężar coupé z dwoma siedzeniami. Aby zmaksymalizować przyspieszenie na starcie, RC F i #RC F #Track Edition zawierają elektroniczną kontrolę startu - system zarządzający trakcją po starcie. Modele Track Edition otrzymują także węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe zaprojektowane tak, aby nawet nadużywanie w czasie całodniowego pobytu na torze powodowało minimalną utratę wydajności. Oba modele są oczekiwane w salonach dealerskich w drugim kwartale 2019 roku.


Lexus LC Convertible Concept

Niektóre samochody koncepcyjne są nielimitowanym wyrazem tego, co jest możliwe w przyszłości. Z drugiej strony, #Lexus #LC #Convertible Concept wygląda na to, że już jutro może trafić na autostradę, jeśli Lexus da zielone światło. 2018 Lexus LC obecnie dostępny jest tylko jako coupe. LC Convertible Concept przenosi sportowe linie coupe i przekształca je w nowoczesny dwumiejscowy roadster o szerokiej sylwetce i 22-calowych kołach. Jest wyposażony w profesjonalnie wykonane białe skórzane wnętrze z subtelnymi żółtymi szwami. Lexus nie ogłosił, czy kabriolet LC będzie produkowany i kiedy.

8 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz