NAIAS 2019 - FORD NA SALONIE W DETROIT


2020 Ford Shelby GT500

#Ford Motor Co. w tym roku wypuszcza najpotężniejszego mustanga ze swojej stajni: legendarnego Mustanga #Shelby #GT500 o mocy 700 koni. Ale ten #mustang pełnej krwi trzeciej generacji będzie koniem innego koloru; jest to pierwszy model GT500, który nie oferuje ręcznej skrzyni biegów. Ford Performance połączył ręcznie zbudowany, doładowany 5,2-litrowy silnik V-8 z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Jest to jedyna dostępna opcja układu napędowego. Jest to po części z powodu jej wydajności - dwusprzęgłowa skrzynia biegów może zmieniać biegi w czasie poniżej 100 milisekund, szybciej niż w przypadku skrzyni manualnej! Częściowo świadczy o tym, jak firma dba o koszty. Chociaż skrzynia manualna jest popularna wśród entuzjastów, wielkość sprzedaży GT500 nie uzasadniałaby dodatkowych kosztów drugiego układu napędowego. Ford spodziewa się jednak, że model GT500 będzie mógł służyć jako magnes dla rodziny Mustanga, gdy ten trafi do dealerów tej jesieni.

Jeszcze raz... Jest to najszybszy legendarny Mustang, jaki kiedykolwiek zbudowano z przyspieszeniem od 0 do 60 mph w 3-sekundy! Ach, jeszcze jedno - ma on największe hamulce tarczowe jakie kiedykolwiek zbudowano z podwójnymi tarczami i 6 tłoczkami. Aktywne zawieszenie na sprężynach typu #MagneRide oraz nowy elektroniczny układ wspomagania kierownicy.


2020 Ford Explorer

Całkowicie nowy Ford #Explorer - najlepiej sprzedający się w Ameryce SUV - oferuje lżejszą i mocniejszą konstrukcją, mocniejsze i wydajniejsze silniki EcoBoost® oraz inteligentną, nową technologię. Przeprojektowany od nowa, całkowicie nowa architektura Explorera z napędem na tylne koła zapewnia bardziej sportową, bardziej atletyczną konstrukcję, ulepszone prowadzenie na szosie i w terenie oraz większą o 600 funtów maksymalną zdolność do holowania (odpowiednio wyposażony). Dostępny 3,0-litrowy silnik #EcoBoost sprawia, że ​​jest to najmocniejszy Explorer w historii.

Zmodyfikowana, cicha kabina oferuje więcej przestrzeni i technologii, w tym dostępny w rozmiarze 10,1-calowy ekran dotykowy z pełnoekranowymi mapami, wspomagający, uaktualniany na bieżąco kierowcę system nawigacji Ford Co-Pilot360 ™ oraz funkcje, które mogą pomóc w zmniejszeniu stresu, na przykład dostępnego hamulca awaryjnego Assist i Active Park Assist 2.0 - system który obsługuje wszystkie elementy sterowania, zmiany biegów, hamulca i akceleratora podczas manewru parkowania za pomocą jednego przycisku.

Całkowicie nowy system Terrain Management System ™ z siedmioma wybieralnymi trybami jazdy może pomóc w rozwiązaniu każdej przygody terenowej za pomocą łatwego w użyciu pokrętła w konsoli środkowej. Dostępne tryby to normalny, szlak terenowy, głęboki śnieg i piasek, gołoledź, sportowy, holowanie oraz nowy tryb eco - wyposażony w specjalną animowaną grafikę 3D na dostępnym nowym 12,3-calowym cyfrowym ekranie.

32 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz