Najnowszy model sedanu Mazdy - Mazda3 z silnikiem z łagodną hybrydą

Mazda skorzysta z pierwszej łagodnej hybrydy, aby dać extra "kopa" w następnej edycji Mazdy 3. Przeprojektowany drugie najlepiej sprzedający się model Mazdy w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje w tym miesiącu w Los Angeles Auto Show z nowym silnikiem Skyactiv-X.

Mazda obiecuje, że nowy zespół napędowy, połączony z silnikiem elektrycznym, zapewni bardziej płynny i energiczny napęd. Strategia dla Skyactiv-X polega na wdrożeniu go w łagodno-hybrydowej konfiguracji aby poprawić zużycie paliwa, powiedział dyrektor generalny Mazda Motor Corp. Akira Marumoto, omawiając Mazdę3 następnej generacji przed jej odsłonięciem.

Łagodno-hybrydowe układy napędowe Skyactiv-X ostatecznie zostaną rozłożone w ofercie japońskiego producenta samochodów. Ale Mazda może również stawić czoła wyzwaniom związanym z debiutowaniem droższego zaawansowanego technicznie układu napędowego w segmencie samochodów kompaktowych, którego brak jest przyczyną spadającej sprzedaży. Sprzedaż w USA Mazdy3 spadła o 14 procent do października, ponieważ kupujący przenoszą się z samochodów na crossovery. Wprowadzenie nowej technologii w modelu o niższej marży czyli hatchback lub sedanie może opóźnić zwrot inwestycji w technologię. Model Mazda3 jest nr 2 pod względem ilości sprzedawanych samochodów tej marki w USA, po CX-5. Ale plasuje się na pozycji nr 10 w sprzedaży samochodów osobowych kompaktowych, po Hondzie, Toyocie, Nissanie, Hyundaiu, Chevrolecie, Fordzie, Kii, Volkswagenie i Subaru.18 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz