Porsche Panamera - Recall

Dotyczy

Porsche Panameras wyprodukowane pomiędzy 6 Marcem, 2016 roku i 6 grudnia, 2018

Problem

Błąd w oprogramowaniu, który może spowodować, że układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrycznym będzie przez krótki czas niedostępny.


Firma Porsche poinformował, że przeprowadzi akcję serwisową - recall 74,585 samochodów marki Panamera na całym świecie, z których około 19.200 znajduje się w USA i Kanadzie, aby naprawić problem z oprogramowaniem, który może spowodować, że układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrycznym będzie niedostępny przez krótki okres czasu. Akcja dotyczy Panameras obecnej generacji wyprodukowanych między 6 marca 2016 r. i 6 grudnia 2018 r. "Jeśli tak się stanie, konieczne będzie zwiększenie siły wywieranej na kierownicę", poinformowała firma Porsche w czwartek. "Aby tego uniknąć, odpowiedni moduł sterujący musi zostać przeprogramowany zaktualizowanym zapisem danych jako środek zapobiegawczy." Rzecznik poinformował, że Porsche powiadomi właścicieli na piśmie i że klienci będą mogli nadal korzystać ze swoich pojazdów. Powiedział jednak, że właściciele pojazdów objętych tym problemem powinni jak najszybciej odwiedzić dealera Porsche, aby można było przeprogramować moduł sterujący układu kierowniczego ze wspomaganiem elektrycznym, oczywiście za darmo.

Producent samochodów nie otrzymał żadnych zgłoszeń o obrażeniach ciała ani nie jest świadomy żadnych wypadków związanych z defektem oprogramowania, powiedział rzecznik. W czerwcu firma Porsche ogłosiła akcję serwisową i wstrzymanie sprzedaży w USA dla 715 Porsche Panamera, ponieważ "istnieje możliwość, że zostały zainstalowane łączniki stabilizatora tylnej osi, które nie spełniają standardów jakości Porsche". W listopadzie firma Porsche Cars North America odnotowała sprzedaż w USA 5 673 pojazdów, co stanowi wzrost o 2,1 procent w stosunku do roku poprzedniego. W listopadzie sprzedaż Porsche w USA wzrosła o 3,1 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, do 53,116. Silny popyt na Macana, Cayenne nowej generacji i Panamera pomógł poprawić sprzedaż w listopadzie. Rzecznik Porsche nie odpowiedział natychmiast na pytanie, czy jakiekolwiek urazy lub wypadki są powiązane z defektem oprogramowania.18 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz