Prezydent Trump ratuje fabrykę w Lordstown?


A oto tweety Prezydenta Trumpa (Jak wiadomo, Prezydent USA rządzi przy pomocy Twittera...)


Dla niewtajemniczonych kilka wyjaśnień: Należąca do GM fabryka w Lordstown, Ohio stoi już od jakiegoś czasu pusta ponieważ GM zdecydowało zaprzestać produkcji Chevroleta Cruz, który tam był produkowany. Oczywiście zamknięcie fabryki to strata kilku tysięcy miejsc pracy i kiepskie osiągnięcie dla Prezydenta, który się chwali wspaniałym rozwojem gospodarki i wzrostem zatrudnienia. Prezydent próbował zmusić GM do zmiany decyzji ale względy praktyczne i dbanie o własną kieszeń na taką zmianę nie pozwoliły. A tu nagle taki wspaniały komunikat, który poszedł w świat! Rzeczywistość? Pierwszym, który ogłosił o sprzedaży fabryki innemu inwestorowi był sam Prezydent. Dopiero po kilku godzinach firma GM podała, że "Prowadzi Rozmowy na temat sprzedaży..." Fabryka w Lordstown produkowała kilkaset tysięcy samochodów rocznie i zatrudniała kilka tysięcy pracowników. Ewentualny nabywca to startujący (od wielu lat...) producent elektrycznych ciężarówek "Workhorse Group".

Firma ta koncentruje się na rozwoju elektrycznych (i wspomaganych elektrycznie) samochodów dostawczych i współpracuje z firmą transportową Ryder i UPS. Workhorse jest również jedną z czterech pozostałych firm konkurujących, aby stać się producentem kolejnej generacji wózków pocztowych Stanów Zjednoczonych. W 2017 roku firma zaprezentowała projekt całkowicie elektrycznego pickupa W-15.

Firma ta jest przedmiotem publicznego obrotu na giełdzie NASDAQ, a ostatni finansowy raport przedstawia raczej ponury obraz firmy walczącej aby nie utonąć. Firma, która nigdy nie była rentowna, odnotowała stratę w wysokości 36,5 mln USD w zeszłym roku, ponieważ jej roczna sprzedaż spadła z 10 mln USD w 2017 r. do zaledwie 763 tys. w roku 2018.

Ale... komunikat o wspaniałym Prezydencie poszedł w świat...


16 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz